Zeytinyağının başlıca 10 mucize faydası

Zeytinyağının başlıca 10 faydası

Zeytinyağının 10 mucize faydası

Zeytinyağının yaklaşık 5 bin yıllık bir yaşı olduğu düşünülüyor. İlk bulunduğu dönemden itibaren hep ilaç olarak kullanılan zeytinyağı, cilt ve saç sağlığı, sindirim sorunlarında da kullanılmıştır. İçeriğinde bol miktarda K ve E vitamini yanı sıra kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum da bulunmaktadır. İşte, zeytinyağının başlıca 10 faydası;

Sağlıklı kalp için Zeytinyağı

Zeytinyağı, içerisinde bulunan tekli doymamış yağlar kötü kolesterolü düşürür ve antioksidandır. İşte, bu nedenle, zeytinyağı kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Damarlarda oluşan tıkanmaları önler. Kalp krizi oluşmasının önüne geçer.

Zeytinyağı, Kansere karşı koruyucu kalkan görevi görüyor

Zeytinyağ içinde bulunan polifenol güçlü bir antioksidandır. Oksidatif stres ve kronik enflamasyonu düşürür. Bu nedenle pek çok kansere karşı koruyucudur. Özellikle solunum, meme ve sindirim sisteminde oluşan kanserlere karşı koruyucudur.

Zeytinyağı Kan şekerini dengede tutuyor

Zeytinyağı insülini dengede tutar. Kan şekeri yükselmez. Bu nedenle, şeker hastalarına zeytinyağı önerilir.

Zeytinyağı ile Antienflamatuar özellik

Zeytinyağı antienflamatuar’ dır. Hücre zarı içinde olan toksinler dışarı atılır, sağlıklı besinler içeri alınır. Bu nedenle zeytinyağı, eklem yangısı ve astıma karşı koruyucu olur.

Zeytinyağı ve Kilo verme

Doymuş yağ içermeyen zeytinyağı sayesinde vücudunuzda yağ birikimi olmaz. Zeytinyağı eklenen diyetlerde kilo vermek daha kolaydır. Üstelik, zeytinyağı uzun süre tok tutar.

Zeytinyağı Kemiklerin güçlenmesine yardımcı oluyor

Zeytinyağı içerisinde olan oleat, kemikleri kuvvetlendirir. Düzenli zeytinyağı kullanan kişilerde, kemikler kuvvetlenir ve kemik erimesi en düşük seviyeye iner.

Zeytinyağı, Zihinsel kapasite için önemli bir besin kaynağı

Zeytinyağı, beynin gelişimini sağlar. Zeytinyağını hayatı boyunca kullanan insanlarda bunama riski çok daha düşüktür.

Zeytinyağı ile Sindirim daha kolay

Zeytinyağı, kabızlık, ülser ve sindirim sistemi enfeksiyonlarını tedavi eder. Safra kesesi problemlerine ve üreme sistemi enfeksiyonlarında da etkilidir.

Zeytinyağı, Yaşlanmayı yavaşlatıyor

Zeytinyağı bol miktarda E ve K vitamini içerir. Bu vitaminler ve polifenol yaşlanmayı geciktirir. İçeriğinde olan yağ asitleri kan damarlarını korur, cildi parlak ve canlı yapar.

Zeytinyağı, Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Vücudu enfeksiyonlardan koruyan zeytinyağı, dokuları hızla kuvvetlendiriri. Düzenli zeytinyağı kullananlarda bağışıklık sistemi kuvvetlidir.

Zeytinyağı, Ruh sağlığında da etkili

Düzenli olarak zeytinyağı tüketenlerde stres ve depresyona karşı sizi korur. Üstelik stres kaynaklı pek çok hastalığa karşı sizi koruyacaktır.

Zeytinyağı, Cilt bakımı için doğal ilaç

Zeytinyağı, yüzyıllardır güzellik yağı olarak bilinir. Cilde faydaları saymakla bitmez. Cilt için gerekli olan E vitamini sayesinde kollojen dokuya destek verir ve cildin esnek, kırışıksız olmasını sağlar. Kuru ciltlere nem verir.

Zeytin ve İncirin Faydaları

Leave a Reply

www.buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/testosteron/testosterona-p.html

https://buysteroids.in.ua

анастрозол