Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır, Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır, Zeytinyağı İle Saç Bakımı 1

Zeytinyağı saça nasıl uygulanır, zeytinyağının faydaları ve Zeytinyağı ile saç bakımı: Saç ve cilde olan faydaları yüzyıllardır bilinen zeytinyağı hem vücudumuz için çok kaliteli bir yakıt, hem de güzellik mevzu bahis olunca, hanımların en yakın dostu.

Zeytinyağının saçlar ve cilt için faydalı olduğunu iyi bilenler, bu nimetten sık sık faydalanıyor. Bu makaleyi okuduktan sonra, siz de zeytinyağını güzelliğiniz için nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Zeytinyağı Saça ve Cilde Nasıl Etki Ediyor?

Zeytinyağının saç ve cilde bu kadar iyi gelmesinin sebebi, hiç şüphesiz ki içerisinde yoğun olarak bulunan E vitamini. E vitamini cilt ve saçın en iyi dostu. Saçın hızlı uzamasını sağlayan E vitamini, bir yandan da hücre yenileyici özelliği sayesinde, saç derisine çok iyi bakıyor. Kırılan ve yıpranan saçları onarıyor.

Zeytinyağı, aynı zamanda iyi bir A vitamini kaynağı olup, saçın ve cildin çok daha parlak olmasını sağlıyor.

Zeytinyağının Saça Faydaları:

  • Zeytinyağının saça sağladığı en iyi fayda, saçı ve saç derisini derinlemesine nemlendirmesidir. Böylelikle kepek probleminden kurtulur, esnek ve kolay şekil alan yumuşacık saçlara sahip olursunuz.
  • Saç telinde yıpranan noktaları onarır, böylece saçın kırılmasını önler.
  • Saçın sağlıklı, parlak ve aynı ölçüde uzamasına yardımcı olur.
  • Saç derisindeki kan dolaşımını uyarır. Saçlar böylece daha hızlı uzar ve saç dökülmeleri azalır.
  • Fön, maşa gibi ısı kaynaklarına ve çeşitli kimyasal işlemlere maruz kalmış, canlılığını ve parlaklığını yitirmiş saçlar için, en iyi bakım formülü zeytinyağıdır. Düzenli bir şekilde zeytinyağı bakımı uygulanan saçlar, bir süre sonra eski canlılığına ve parlaklığına kavuşur.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır?

Zeytinyağını saçınıza saf hali ile uygulayabileceğiniz gibi, başka yardımcı ajanlar ile birlikte maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. İşte, uygulayabileceğiniz bazı zeytinyağı maskeleri;

Zeytinyağı – Yumurta Maskesi;

5 yemek kaşığı yağ ve 2 yumurtayı çırpın. Saçınızın diplerinden ucuna dek bu karışımı uygulayın. Daha sonra saçlarınızı toplayıp streç film ile sarın. 1 saat boyunca, saçınızı bu şekilde beklettikten sonra zeytinyağlı sabunla saçlarınızı yıkayın ve yalnızca uçlarına olacak şekilde saç kremini uygulayın.

Zeytinyağı – Bal Maskesi;

3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı balı karıştırıp, dipten uca dek saçlarınıza uygulayın. Yarım saat saçlarınızda bekletin ve durulayın.

Zeytinyağı – Limon Maskesi;

Saçlarınızın uzunluğu ve gürlüğüne göre, eşit miktardaki zeytinyağı, limon suyu ve suyu karıştırın.  Saç diplerinize uygulayın. Yarım saat bekletin. Bu maske saçınızdaki kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Zeytinyağı – Sirke Maskesi;

Eşit miktardaki zeytinyağı, sirke ve suyu karıştırın. Saçlarınıza dipten uca dek uygulayın. Yarım saat bekletin. Bu maske saçınızın ekstra parlak görünmesini sağlar.

Zeytinyağı – E Vitamini Maskesi;

3 yemek kaşığı zeytinyağı ile eczaneden satın alabileceğiniz 1 tüp E vitaminini karıştırın. Saçlarınızın dibinden ucuna dek maskeyi uygulayın. 2 saat boyunca saçınızda bekletin ve durulayın.

Bu yazı, mavikadin.com/zeytinyagi-saca-nasil-uygulanir-surulur-saca-iyi-gelirmi-zeytinyagi-ile-sac-bakimi kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

2 Comments

  1. Ceyda 6 Haziran 2018
  2. Funda 3 Aralık 2018

Leave a Reply

стерилизатор для инструментов

www.xn--e1agzba9f.com

переводчик технический