Zevk suyu nedir, zevk suyundan hamile kalınır mı?

Zevk suyu nedir, zevk suyundan hamile kalınır mı? 1

Kadın ve erkek arasında yaşanan tam birleşme olmadan gelen zevk suyu hamile bırakır mı, zevk suyundan hamile kalma ihtimali var mı, gibi soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık, işte zevk suyu nedir ne işe yarar ve hamilelik konusundaki etkisi hakkında detaylı bilgi.

Zevk Suyu Nedir?

Zevk suyu genel olarak halk arasında, sevişme sırasında, karşı cinsten aşırı bir şekilde etkilenme durumunda penisten gelen sıvıya zevk suyu denilmektedir. Erkekte, ilişki olmadan ve ilişkinin hemen öncesinde yaşanan bu istem dışı salgı aynı zamanda içinde eser miktarda sperm barındıran prostat salgısına da zevk suyu denir. pH değeri ise 7.5 dir. Prostat salgısı olarak ta bilinen zevk suyu, normal meni için çok önemli bir unsurdur.

Zevk suyu ne işe yarar?

Zevk suyu, penisten gelen meniye beyaz bir görünüm kazandırır, salgılanan bu ezimler meniyi (semen sıvısı) önce pıhtılaştırır sonrasında ise bu pıhtılaşmanın erimesini sağlayarak meni haline gelir, bu işleme likefasiyon denir. Zevk suyunun döllenmede ki önemine gelecek olursak şu şekilde açıklayabiliriz, kadın vajinası asidik bir yapıya sahiptir ve ilişki sırasında kuruma oluşur böylece cinsel ilişki anında kadın ve erkek cinsel organları tahrip olur, ancak zevk suyu ilişki sırasında yoğun bir şekilde gelerek bu tahribatı engelleyerek konforlu bir ilişki yaşanmasını sağlar, ayrıca meni de likefasiyon işlemi gerçekleştiği için ilişki sonrasında kadın üreme sistemine daha iyi tutunmasını sağlar, fakat bu sırada spermlerin hareketi kısıtlanmıştır bu yüzden bu pıhtılaşmanın erimesini sağlar ve spermlere hareketlilik kazandırarak meni oluşmasında önemli bir rol oynar.

Prostat sıvısı anlamına da gelen suya zevk suyu denir, zevk suyu aynı zamanda karşı cinsten etkilenme, sevişme anında gelen sıvı jelimsi bir yapıya sahiptir, halk arasında ise genellikle cinsel ilişkinin hemen öncesinde penisten gelen suya zevk suyu denilmektedir. Zevk suyu boşalmaya sebep olan bir etkiye sahip olabilir.

Zevk suyundan hamile kalınma ihtimali olduğu için korunmanız da fayda vardır. Zevk suyundan hamile kalmamak için nelere dikkat edilmelidir?

Zevk Suyundan Hamile Kalmamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Zevk suyu sevişme esnasında gelmektedir. Bunun için de boşalmaya gerek yoktur. Zevk suyundan korunmak için, ilişkinin başından itibaren prezervatif kullanılmaya başlanması gerekmektedir.
  • Doğum kontrol hapları da hamilelikten korunmak için önem taşımaktadır. Doğum kontrol hapları âdetin ikinci gününden sonra kullanılmaya başlanmakta ve diğer adet gününe kadar kullanılmaktadır. Doğum kontrol hapları düzenli kullanıldığı takdirde hamile kalınma ihtimali de çok düşük bir seviyeye indirilmiş olur.
  • İlişkiden 15 saat sonraya da kadar kullanılabilen ertesi gün hapları vardır. Ancak ertesi gün hapları tek adet satılır ve fiyat olarak 50 tl civarıdır. Bu haplar genel olarak tecavüze uğrayan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Zevk suyundan şüphelenilerek ertesi gün hapı her zaman için kullanılmamaktadır.
  • Deri altında implant enjekte edilmesi de zevk suyundan hamile kalınmasını önlemektedir.

Bakireyken hamile kalınır mı?

Zevk Suyunun Döllenmedeki Önemi Nedir?

Zevk suyunun döllenmeyi sağlamasında önemli bir görevi vardır. Vajinanın asidik yapısı spermlerin ölmesine sebep olabilir. Ancak zevk suyu ortamı döllenmeye açık hale getirmektedir. Ayrıca zevk suyu spermlerin pıhtılaşmasını da sağlayan önemli bir etkiye sahiptir.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Zevk suyu ortamı hazır hale getirmesinin yanı sıra ortamın ıslaklığını sağlamakta ve cinsel birlikteliği kolaylaştırmaktadır. Zevk suyundan hamile kalma ihtimali vardır. Çünkü zevk suyuna karışmış bir sperm dahi hamile kalınmasına sebep olabilir. Hamile kalınması için milyonlarca sperme gerek yoktur. Bir tane aktif sperm hamile kalınmasına sebep olabilir. Sonuçta milyonlarca sperm içinden de bir tane sperm döllenmeyi gerçekleştirmektedir.

Meni dışında bir salgı olan zevk suyu hamile kalınmasına sebep olacak etkiye sahiptir. Tabi ki içinde sperm bulunması gerekmektedir. Çok görülen bir durum değildir ancak zevk suyundan hamile kalınma ihtimali olduğu için her türlü korunmakta fayda vardır.

Özetle, çok nadir de olsa erkekler farkında olmadan zevk suyuyla birlikte sperm gelme ihtimali de vardır. Milyonda bir dahi olsa böyle bir durum söz konusu olduğu için hamile kalınma ihtimali de vardır.One Response

  1. Nisa 27 Temmuz 2018

Leave a Reply

купить сиалис 20

препарат дапоксетин

системы полива