Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

yağlı saçlara çözümler

Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri bu yazımızda. Saçlarınız sürekli yağlanıyor ve her seferinde yıkama ihtiyacı duyuyorsanız, kesinlikle saçlarınızdaki yağlanmayı ortadan kaldıracak tavsiyelere ihtiyacınız vardır. İşte, yağlı saçlar için çözüm önerileri;

1- Saçlarınızı ellemeyin:

Saçları yağlı olanlar elleriyle saçlarına dokunmamaya özen göstermelidirler. Çünkü ellerle saçların geriye doğru atılması, parmaklarla saçların taranır gibi düzeltilmesi yağ bezelerini harekete geçirmekte ve saçların yağlanmasına neden olmaktadır.

2- Aloe Vera kullanın:

Eşit oranda aloe vera ve bitkisel şampuanı karışım haline getirin ve saçlarınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Tırnaklarınızı saç derinize kesinlikle sürmeyin. Kafa derinize detoks uygulamış olacaksınız. Bunu haftada üç defa veya her gün uygularsanız mutlaka mükemmel sonuç alacaksınız.

3- Nemlendirici kullanın:

Sağlıklı saçlara kavuşmak için her hafta en az iki defa saç bakımı yapılmalıdır. Yapılmadığı zaman saçlar kurur ve kepeklenme başlar. Saçınızın pH dengesini sağlayacak nemlendirici kullanmanız önemlidir. Bunu içinde Amla ve shikakai adlı Hint bitkileri olan nemlendiriciler ile sağlayabilirsiniz.

4- Protein ağırlıklı beslenin:

Tüketilen besinler saçların yağ dengesi açısından önemlidir. Özellikle hormonlar, saçların yağlı ya da kuru olmasında oldukça etkilidir. Yağlı yiyecekler uzun vadede hormonları etkiler, yağ bezelerini harekete geçirerek yağlanmasını sağlar. Bundan dolayı protein ağırlıklı benleme izlendiğinde, hormonlar gerektiği gibi çalışacak ve yağ bezeleri de daha az aktif olacaktır.

5- Limon suyu kullanın:

Limon suyunun toksinleri temizleme özelliği olduğundan, saçlarınızın yağ dengesini sağladığı gibi pH düzeyini de dengeler. Limon suyu cildi temizler ve kanı alkalize eder. Limon suyu ve temiz içme suyunu karıştırın, saçlarınızı şampuanladıktan sonra bu suyla durulayın. Saçınızın yağının yok olduğunu göreceksiniz.

6- Stresten uzak durun:

Günlük yaşanan stresin saç ve cilt üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Stres, hormonların işleyişlerini de etkilemektedir. Kafanızdaki yağ bezeleri de gereğinden fazla çalışır. Stresten uzak durmaya çalışarak saçlarınızın daha az yağlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

женский возбудитель в каплях цена

купить камагру в украине

ivf-lab.com