Varis çorabı ve faydaları

varis çorabı iyileştirirmi yoksa gçiştirirmi

Varis çorabı iyileştirir mi yoksa geçiştirir mi?

Varis çorabı nedir ne işe yarar faydası var mı? iyileştirme özelliği varmı faydaları nelerdir işte detaylar. Günümüzde yaygın olarak görülen hastalıklardan biri de varis hastalığıdır. Hastaların sıklıkla dile getirdiği şikayetlerin başında kramp, ağrı, kaşıntı, ödem, şişlik ve sızı gibi sorunlar gelmektedir. Varis hastalığı bulunanların en büyük korkusu da varis ameliyatıdır.

Ameliyat konusu gündeme geldiğinde hastalar tedirginlik yaşamaktadır. Ameliyat, kişinin iş hayatında ve günlük yaşantısında sancılı bir dönem geçirmesine neden olduğu için, varis hastalığı bulunan kişiler alternatif tedavi yöntemlerine yönelmektedirler. Bu yöntemlerin en bilineni de yaygın şekilde kullanılanı varis çoraplarıdır.

Varis çoraplarının iyileştirme özelliği var mı?

Varis hastalarının iyileşme umuduyla yaygın olarak kullandığı varis çorapları aslında geçici bir çözüm sağlamaktadır. Varis çoraplarının herhangi bir tedavi edici özelliği maalesef bulunmamaktadır. Bunun yerine varisin neden olduğu ağrı ve sancıları hafifletici özellikleri vardır.

Daha da açıklamamız gerekirse; Varis çorabı varisleri iyileştirmez, ancak varis kaynaklı şikayetlerde rahatlama sağlayıp geçiştirir. Varis teşhisi konulan hastalara verilen varis çoraplarının amacı tedavi etmekten çok tedaviyi ötelemektir. Bu sürede de hastaların şikayetlerini azaltmaktadır.

Varis çorabı neye yarar?

Varis çorapları, varisin sebebiyet verdiği ağrılar, kramplar, şişlik, sızı ve ödem gibi yakınmaların azalmasına yardımcı olur. Varis hastalığı sürdükçe de verdiği geçici rahatlamadan öteye de gitmemektedir. Ancak varis çorabı varisin ilerlemesini yavaşlatmaya, kan dolaşımını düzenlemeye katkı sağladığı için yeni varis oluşumunu önleyebilmektedir. Gebelikte ya da emzirme döneminde tedavi olamayan hastaların varis çorabı kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Varis çorabı almadan önce uzman bir doktorun tavsiyesine başvurmanız ve buna göre almanız gerekir. Her varis çorabı farklı basınç noktaları meydana getirirler, dolayısıyla hatalı varis çorabı kullanımı zarar verici sonuçlara yol açabilir. Yaşam kalitesini arttırmak isterken daha da sıkıntılı bir hale getirebilirsiniz. Varis çorabı alırken bacaklarınızın yapısına göre tercih yapmalı, doktorun tavsiyelerine özen göstermelisiniz. Varis çorabı gibi geçici çözümlere yönelmek yerine ameliyat seçeneğini ciddi olarak düşünmek ilerideki yaşam kaliteniz için çok yararlı olacaktır.

Varis ameliyatları:

Varisler ameliyatsız ve hastaneye yatmadan da tedavi edilebilmektedir. 15-20 dakikalık yeni ve ileri tekniklerle gerçekleştirilen varis tedavileri oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulanan bu yöntemler; Genel veya lokal anesteziye gerek duyulmadan, cerrahi olmayan skleroterapi, mikroskleroterapi, radyo frekans, köpük ve lazer gibi kalıcı, hızlı ve konforlu yöntemlerdir.

2 Comments

  1. Nurcan 3 Temmuz 2017
    • admin 4 Temmuz 2017

Leave a Reply

https://cialis-viagra.com.ua

steroid.in.ua

Был найден мной классный интернет-сайт на тематику Камагра 100 мг www.pills24.com.ua