X

Sürtünme yoluyla veya sevişme ile hamile kalınır mı?

En çok merak edilen soruların başında gelen sürtünme yoluyla hamile kalma veya sevişme yoluyla hamile kalınır mı sorusuna sizler için cevap aradık, bir çok okurumuzun gönderdiği soruların başında gelen iç çamaşırı üzerinden hamile kalma mümkün mü?, gibi sorulara cevap vermeye çalıştık, işte detaylar.

Adet döngüsü; adet döneminin ilk gününden diğer adet döneminin ilk gününe kadar geçen süreye adet döngüsü denilmektedir. Rahim iç tabakası adet süresinde dökülmeye başlar. Adetin bittiği gün dökülme tamamlanmış olur. Adet döngüsü diye adlandırdığımız bir adetin ilk gününden diğer adetin ilk gününe kadar geçen döngü zamanında, rahim içi kendini yenilemeye ve yeniden şekillenmeye başlamaktadır.

Adet döngüsünde sağ ve sol yumurtalıklardan her hangi biri olgunlaşma sürecine girmektedir. Adet döngüsünün 14. Gününde ise yumurta olgunlaşmayı tamamlamaktadır. Yumurtanın olgunlaştığı evrede spermlerle karşılaşması durumunda yumurta döllenmesi gerçekleşebilir. Olgunlaşan yumurtanın spermlerle karşılaşması için illa ki aynı anda cinsel ilişkiye girmiş olmak gerekmez. Eğer ki birkaç gün önceden cinsel ilişkiye girmişseniz bazı spermler vajina etrafında birikmiştir. Bu birikimler ise yumurta olgunlaştığında döllenme gerçekleşecektir.

Sürtünme ile Cinsel İlişki Sonrasında Hamile Kalınır Mı?

Genellikle ergenlik dönemindeki gençler tarafından cinsel konu kapsamında en çok sorulan soruların başında sürtünme yoluyla hamile kalınabilir mi sorusu gelmektedir. Sürtünme yoluyla hamile kalınabilir. Ancak kıyafetlerle bir sürtünme gerçekleştirilmesi boşalma gerçekleşse dahi hamile kalınmayacaktır. Ancak her hangi bir kıyafet olmadan sürtünmenin gerçekleşmesi durumunda eğer ki boşalma olduysa hamile kalınma ihtimali bulunmaktadır.

Sürtünme yoluyla cinsel ilişki gerçekleştirildiğinde boşalma olduğunda spermlerin vajinaya gelmesi durumunda hamile kalınacaktır. Hatta bakireyken dahi hamile kalma ihtimali bulunmaktadır.

Cinsel İlişki Yaşamadan Hamile Kalınır Mı?

Cinsel ilişki yaşamadan hamile kalmak özellikle söylentilerde çok fazla duyulmaktadır. Meni bulaşmış bir alana çıplak oturan bir kızın hamile kaldığı, bir erkeğinin menisinin bulaştığı bir havluyu kullandığı için hamile kalan kız vs söylentilerden çok fazla duyulmaktadır. Ancak böyle bir durumun biyolojik olarak mümkünlüğü bulunmamaktadır.

Cinsel ilişki yaşamadan hamile kalmak gibi bir durum yalnızca söylentiden ibarettir. Hamile kalınması için vajinaya meninin doğrudan teması gerekmektedir. Spermler bir bölgeye bulaştığında spermin vajinaya bulaşmasıyla hamile kalınmayacaktır. Çünkü sperm dış ortamda ortalama bir saniye içinde ölmektedir. Bunun için de bir yere bulaşan spermlerden hamile kalınma ihtimali bulunmamaktadır.

Anal Cinsel İlişki ile Hamile Kalınır Mı?

Anal ilişki ters ilişkidir ve anal ilişkiyle normal şartlarda hamile kalınması gibi bur durum söz konusu dahi değildir. Ancak anal ilişkiden sonra boşalma dışarıya ve vajinanın üzerine doğru yapılırsa vajina üzerinden vajina içine sperm akma ihtimali bulunmaktadır. Spermin vajina içine akması ise hamile kalmaya sebep olabilir.

Vajina ile spermlerin birbiriyle buluşmadığı sürece hamile kalınma ihtimali yoktur. Ancak anal yolla ilişki kurulsa dahi spermlerin vajinayla buluşmadığı sürece hamile kalınma ihtimali de bulunmamaktadır.

Oral Cinsel İlişki ile Hamile Kalınır Mı?

Oral cinsel ilişki sırasında boşalma ağza gerçekleştirilmiş olsa ve spermler yutulmuş olsa dahi gebelik riski kesinlikle bulunmamaktadır. Çünkü mide ile rahim arasında her hangi bir bağlantı söz konusu değildir. Ancak oral cinsel ilişki sırasında ele mutlaka sperm bulaşmaktadır. Elin vajinaya götürülmesi ise spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayabilir. Dolayısıyla hamile kalınabilir.

İç Çamaşırıyla Hamile Kalınır Mı?

İç çamaşırı veya her hangi bir bariyer varken cinsel ilişkiyle hamile kalınma ihtimali söz konusu dahi değildir. Ancak iç çamaşırı yokken sürtünme gerçekleşirse ve vajinaya sperm ulaşırsa gebelik riski oluşmaktadır.

Geri Çekilme Yöntemiyle Hamile Kalınır Mı?

Geri çekilme yöntemi cinsel birlikteliğin tam olarak kurulması ancak boşalmanın vajina içine değil, boşalmak için vajinadan çıkılarak vajina dışına boşalmasına denilmektedir. Geri çekilme yöntemi gebelikten korumak için en korunmasız yöntemdir. Çünkü geri çekilme yöntemiyle hamile kalınma riski %50 – 60 oranında hala bulunmaktadır.

Geri çekilme yönteminde hamilelik riskinin bulunmasının ana sebebi ise zevk suyu olarak adlandırdığımız prostat sıvısında da sperm bulunuyor olmasıdır. Prostat sıvısındaki spermlerden cinsel birliktelik kurulduğu takdirde korunulmasına da imkan bulunmamaktadır. Eğer ki yumurta olgunluk süresindeyken cinsel birliktelik kurulduysa geri çekilme yöntemi hamile kalınmasını önleyecek etkiye sahip değildir.

Prezervatif Kullanmak Hamilelikten Koruyor Mu?

Prezervatif kullanmak x%90 ile %95 oranında gebelikten korumaktadır. Ancak prezervatifi bir kereden fazla kullanmak prezervatifin yıpranmasına sebep olacağında gebelik riskini de taşımaktadır. Ayrıca prezervatifin yırtılması durumunda da gebelik riski bulunmaktadır.

Hamile Kalındığı Nasıl Anlaşılır?

Hamillik öncelikle kendisini mide bulantısı, baş dönmesi gibi belirtilerle göstermektedir. Ancak bu belirtileri gören herkes hamiledir diye bir kaide yoktur. Hamileliğin net olarak anlaşılması için gebelik testi yapılması gerekmektedir. Eğer ki gebelik şüpheniz bulunuyorsa evde idrarla gebelik testi yapabilirsiniz. Çift çizgi çıktığı takdirde yüksek olasılıkla hamilesinizdir. Ancak bu testlerin çok nadir de olsa yanılma payı olduğu için hastane de kan testi yaptırmanızda fayda vardır.

Yorumlar (23)

 • Nisanlimla sürtünme ile ilişki yaşadık yaşadıktan 3 gün sonra adet gördüm adetim 2 gün sürdü bu arada düzensiz adet görüyorum normalde adetin 3 gün sürmezdi biz cumartesi günü sürtünme ile ilişki yaşadık iki defa ilkinde surtundu peceteye boşaldı gidip orasini kopukle yikadi daha sonra aradan 2 3 saat geçti tekrar surtundu ve tekrar peceteye boşaldı ancak benden pazartesi kahverengi akıntı geldi daha sonra salı günü adet oldum adetin kahverengi parçalar ile geldi çarşamba daha yoğun bi şekilde geldi daha sonra ben duş aldım akşam üzerini adetim kesildi adetim biteli 10 gün falan oldu şimdi de kahverengi lekeler geliyo dün de test yaptirdik eczaneden alıp ilk 5 dk da tek çizgi negatif oldu test sonra testi atmak için poşet koyup çantama koydum çantama unutmuşum 6 saat falan kaldı atmak için çıkardım tekrar baktım varla yok arası ikinci çizgi gözüküyor sanki nisanlim kendimden çok eminim böyle bir şey yok sen çok kuruyorsun kafanda diyor senle bi şey yaşadığımız da zevk suyum bile gelmiyor gelse hissederim sadece senin islakligin oluyor diyor bende sadece 2 gün adet gördüğüm için çok sıkılıyorum acaba hamile olabilir miyim lütfen cevap verin beni bilgilendirir misiniz

  • Haklı olarak kuşkularınız var, ancak en doğru sonucu alabilmeniz için bir sağlık kuruluşundan kan testi ile gebelik testi yaptırmanız size kesin sonuç verecektir.

    • Icime girme olmadı geri çekilme yöntemi varmış bunlar olmadı vajina bölgesinde yada yakınında da boşalma olmadı sadece surtunmede onun zevk suyu içeri girer mi bundan kuskulaniyorum

 • Adetin son günü yüzeysel ilişkiye girdik, sadece sürtünme ve boşalma olmadı kızlık zarının olduğu deliğe nerdeyse hiç degdirmedim, hamile kalma riski varmıdır ve 2 gündür midesi bulanıyor sizce Bişey olmuşmudur?

 • Partnerimle sürtünme yoluyla boşalma olmadan ilişkiye girdik ikimizde ciplaktik fakat zevk suyu geldiğini hatırlamıyorum yine de emin değilim ertesi gün hapı bu durumda alinabilir miydi? Ya da idrar testi kac gun sonra sonuc verir? Bayağı taktım bu duruma yardimci olursaniz sevinirim

 • Merhaba.ben bakireyim.1 gün önce erkek arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık.ben onun üzerindeydim ve boşalma oldu.boşalırken ben üstündeydim ve sperm vajinaya tam olarak bulaşdı bulaşmadı emin diylim bir kaç dk sonra ise vajinamı sildim.bir kaç dakika sonra da yudum.hamile kalma riski varmı? Bende 5 ay adet olmadı doktora gittdik folekular kist çıktı ve tedavi alıyorum ve aldığım sürece bu baş vermiş hamile kalma riskmi?

 • Merhaba sevgilimle anal ilişkiye girdim 5 gün önce içime hiç bir şekilde boşalmadı vajinamla oynadı 2 gün kasıklarım ağrıyordu ağrılarım durdu bacak aramda vajinamın yanı morardı nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz ?

 • Merhaba.2 hafta önce sevgilimle ilişkide olduk.bende adetde problemler vardır.beklediyim günden 3 gün önce adet oldum şimdi.hamilelik riski varmı?

 • merhaba.arkadaslar ben sevgilimle sevistim ve yuzustu uzandi surtundum ve analin ust kismina bosaldim hamile kalinir mi yardimci olsaniz ve sevinirim hic bi sekikde vajinaya ve anala girmedim yani iliskiye girmedik.cevap bekliyorum

 • 1,5 hafta önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık reglim 3 gün gecikti hamile kalma ihtimalim yüzde kaç

 • Iyi gunler ben sevgilimle birlikte vakit gecirdik ustumuz ciplakti ikimizinde ama temaz ettirmeden oyle sevistik ben bosalirken peceteye bosaldim hic temaz olmadi elimede bulasmadi dusa girdigimizde zevk suyu filan geldi ama vajinaya temaz etmedi dus aldik bikacgun sonra sevgilimin kasiklari agriyormus inceden akinti geliyrmus sıvı seklinde 1 hafya olcak daha agri filan devam ediyor bu neden olabilir acaba yardimci olabilirmisinz

 • İyi günler ben sevgilimle sürtümdüm üstümde kot pantolon vardı keza onun da öyle sizce riski var mıdır sürtünürken oldu bir anda?

Acheter Cialis 10 mg