Soğuk lipoliz nedir?

Soğuk lipoliz nedir? 1

Soğuk lipoliz, yağ dokusunun belli bir süre ve belirli bir sıcaklık altında ani bir şekilde işleme tutulmasından sonra, yağ hücrelerinin kontrollüce vücut tarafından ortadan kaldırılmasıdır. Soğuk lipoliz uygulaması, soğuk havalarda at binenlerin iç bacaklarındaki yağ dokularının azalmasıyla ilişkilendirilmiş ve araştırılmıştır. Araştırma sonuçları da 2008 yılında ABD’nin Massachusettes hastanesi doktorları tarafından da yayınlanarak tıp dünyasına duyurulmuş ve 2009 yılında da FDA tarafından onaylanmıştır.

Uygulama konusunda yapılan çalışmalarda, cildin üst tabakasına zarar vermeksizin yağ dokusuna uygulanan ani sıcaklık düşüşünün, uygulanan bölgede 4 aylık bir süre içinde %25-40 oranında yağ dokusu kalınlığında azalma olduğu görülmüştür. Yapılan çalışmalardaki hastalar iki yıl gibi bir süre takip edilmişler ve yeniden yağ birikimi yaşamadıkları belirlenmiştir.

Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulamasını diğer birçok uygulamadan ayıran en belirgin fark tek seans olarak uygulanmasıdır. Özel dönüştürücü bir başlık uygulamanın yapılacağı bölgeye yerleştirilmektedir. Vakum özelliği sayesinde deri altındaki dokuyu kavramakta ve seçici cryo-teknoloji ile bölge soğutulur. Deri altındaki dokuda yer alan yağ hücreleri, uygulanan soğuğa karşı duyarlıdır. Yağ hücrelerinin aksine, derinin altında yer alan kan damarları, fibrositler, periferik sinirler ve fakir yağ hücreleri soğuğa karşı daha az hassastırlar. Bu özelliklerden dolayı soğuk lipoliz, çevre dokulara zarar vermeksizin yağ hücrelerini doğal bir şekilde yok etmeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca donmuş yağ hücreleri, vücudun lenf sistemi vasıtasıyla kalıcı bir şekilde atılmaktadır.

Uygulama yapılacak bölgenin boyutuyla ilgili olarak, bütün bölgeyi içine alacak şekilde bir ya da birkaç seans uygulanması gerekebilmektedir. Mesela; Karında yapılacak soğuk lipolizde çoklu uygulama yapılması gerekmektedir. Karnın her iki yanı için iki kez ve alt karın bölgesine 1 kez uygulanır. Gerçekleştirilecek her uygulama adipoz dokunun kalınlığına bağlı olarak 20-60 dakika kadar devam etmektedir. Yapılan uygulamanın 15. gününden başlayarak 4 aylık sürenin sonuna kadar bir atılım süreci başlar. Bu zaman diliminde lenf drenaj uygulamaları ve bol sıvı alımıyla etkinin arttırılmasına katkı sağlanır.

Soğuk lipolizin sonuçları ve etkisi:

Soğuk lipolizde, yağ dokusunun kalınlığına göre yaklaşık 3-15 mm arasında bir kayıp meydana gelecektir. Yağ dokusu yüzde karşılığı ise yaklaşık %25-45’tir. Uygulamanın sonrasında 15 gün sonunda ortalama %25’lik bir sonuç elde edilir. İstenilen sonucun elde edilebilmesi için en az 6-8 hafta beklenmesi gerekmektedir.

Soğuk lipoliz kimlere uygulanır?

Bu uygulama bölgesel yağlanma problemi olan kişilere yapılabilmektedir. Vücudunda yaygın yağlanma sorunu olanlarla, aşırı obezliği olan kişiler uygulama için uygun değillerdir. Özellikle bölgesel yağlanma problemi olan kol, kalça, bel, karın, basen ve sırt bölgelerindeki yağ fazlalıklarından kurtulmak isteyenler en ideal adayları oluşturmaktadır.

Soğuk lipoliz sırasında ne hissedilir?

Yapılan uygulama ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Uygulama sırasında kişi vakum etkisi nedeniyle hafif bir gerginlik ve başlangıcında yoğun şekilde lokal soğuma hissetmektedir. Ayrıca uygulama alanında geçici kızarıklıklar ve ekimoz görülebilir. Hastaların bir kısmında az da olsa soğuk yanıkları olabilir. Bundan dolayı, soğuk intoleransı olanların bu uygulamayı yaptırmaları sakıncalı olabilir.

Soğuk lipolizin sakıncalı olduğu durumlar:

Soğuk lipoliz uygulamasının hamilelere, karaciğer ve böbrek sorunları olanlara, cryoglubulinemi hastalığı ve soğuk intoleransı olanlara yapılması uygun değildir.

Leave a Reply

https://medicaments-24.net

Viagra 100 mg en ligne

https://medicaments-24.com