Ses kısılmasına iyi gelen 10 doğal içecek

sesinizin-kisilmasina-iyi-gelen-10-dogal-icecek

Sesinizin kısılmasına iyi gelen 10 doğal içecek: Ses kısılması hepimizin yaşadığı sorunlar arasındadır. Ses kısılması soğuk algınlığı, grip, yüksek sesle bağırmak, uzun süre konuşmak gibi durumlarda kısılabilir. Bu durumu kontrol altına alabilirsiniz. Fakat, ses kısıklığı yapılan her şeye rağmen geçmiyor ve uzun sürüyorsa hemen bir doktora gidilmelidir. İşte, ses kısılmasına iyi gelen 10 yiyecek;

Portakal suyu:

Portakal suyu gibi narenciyeler bol miktarda C vitamini içerir. Portakal içerisinde bulunan lifler, boğazınızın tedavisini sağlar. Fakat, portakal suyu soğuk olmamalı ve biraz su ile inceltilerek içilmelidir.

Papatya çayı:

Papatya çayı, uykusuzluğa ve sakinliğe yarar. Fakat, öksürük ve ses kısıklığına da iyi gelmektedir. Boğazda oluşan larenjit gibi hastalıkların hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle, 1 kupa bardak papatya çayına 1 kaşık bal ekleyerek içmeyi deneyebilirsiniz.

Ballı zencefil çayı:

Zencefil, üst solunum yolu enfeksiyonlarında, soğuk algınlığında çok kuvvetli bir iyileşme sağlamaktadır. İltihapları azaltması, bakterileri yok etmesi nedeni ile zencefil çayı, ses sanatçılarına bile önerilir. Özellikle bakteri kaynaklı olan hastalıklara dayanan ses kısıklığına çok iyi gelmektedir.

Ballı karabiberli süt:

Bal, tepeden tırnağa sağlıklı olan anti-bakteriyel ve antioksidan bir maddedir. Bu nedenle ses kısıklığında tüm çaylarda boğazı yumuşatıp, bakteri öldürdüğünden kullanılır. Ballı karabiberli süt, boğazda oluşan yangıyı alır ve ses kısıklığına iyi gelir.

Limon suyu:

Limon suyu kuvvetli bir antioksidandır çünkü bol C vitamini içerir. Limon suyu içerisinde olan lifler hızla ses kısıklığını tamir eder,ancak su ile seyreltilip içilmelidir.

Ekinezya çayı:

Üst solunum yolu iltihaplarında çok etkili bir bitkidir. Bağışıklık sistemini düzenler, alerji ve soğuk algınlığına iyi gelir. Ilık içilirse ses kısıklığını hemen iyileştirir. Fakat, yüksek tansiyon hastalarına önerilmez.

Zerdeçallı süt:

Ilık bir bardak süte, bir çay kaşığı toz zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyip, içtiğinizde ses kısıklığınız  geçecektir. Çünkü, zerdeçal, boğazda hem bakteriyel hem de enfeksiyonların düşmanıdır.

Tuzlu su:

1 bardak suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyin karıştırın ve boğazınıza gargara yapın. Boğazda olan yangı bitecek ve ses kısıklığına iyi gelecektir.

Elma sirkeli su:

Anti-bakteriyel olan ve A ve C vitamini içeren fenolik asitlerle zengin olan elma sirkesi, üst solunum yollarına ve ses kısıklığına iyi gelir. Su ile karıştırılıp içilmesinde fayda vardır.

Turp suyu:

Turpu kaynatın ve suyunu süzüp, balla karıştırıp içildiğinde ses kısıklığına iyi gelmektedir.

Leave a Reply

steroid-pharm.com

www.pills24.com.ua

www.biceps-ua.com/cloma-pharma-black-spider-100-caps.html