Saç uzatma yöntemleri ve Hızlı saç uzatma tarifleri

Saç uzatma yöntemleri ve Hızlı saç uzatma tarifleri 1

Evde kendinizin yapabileceği doğal bitkisel karışımlarla saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz, nasıl mı? Saç uzatma işleminin temel amacı saç derisinin beslenmesi ve uzaması için destek sağlanmasıdır. Bunu sağlamak amacıyla saç derisine uygulanan değişik maskeler bulunmaktadır. Yazımızda, sizler için bazı saç uzatma yöntemleri ve tarifler ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşte, detaylar;

  • Kuru saçlar için saç uzatma yöntemi;

Kuru olan saçlar, yapıları gereği yağ miktarı oldukça düşük saç tipleridir. Bu tip saçların uzaması, diğer türdeki saçların uzamasından çok daha zor gerçekleşmektedir. Kuru saçların uzamasını sağlamak için;

Malzemeler;

1 avuç karanfil,

3 adet Hindistan cevizi,

1 bardak zeytinyağı.

Öncelikle Hindistan cevizlerini un haline gelene kadar ezin. Sonrasında içerisine karanfilleri ekleyin ve bir cam kavanozun içine alın. Bu kavanoza 1 bardak zeytinyağını da ekleyin ve karanlık bir ortamda 10 gün kadar ağzı kapalı olarak bekletin. 10 beklettikten sonra ortaya çıkan karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza iyice sürün. Uygulamayı yaptıktan sonra bir saat kadar bekleyin ve ılık suyla saçlarınızı iyice yıkayıp durulayın. Bu yöntemi haftada en az iki defa uygularsanız, saçlarınızın canlandığını ve hızla uzamaya başladığını göreceksiniz.

  • Yağlı saçlar için saç uzatma yöntemi;

Yağlı saçların yağ oranı oldukça yüksektir ve yıkanmadığı bir günün sonunda bile tamamen yağlanmaktadır. Bu tip saçlar diğer saçlara göre çok daha hızlı uzarlar. Yağlı saçların uzamasını sağlamak için;

Malzemeler;

1 adet yumurta sarısı,

1 adet kırmızı turp,

2 bardak su.

Kırmızı turpu rendeledikten sonra hazırladığınız iki bardak suyun içinde kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra soğumaya bırakın. Soğuma işlemi bittikten sonra da içerisine 1 yumurta sarısını ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza sürün ve en az iki saat kadar bekleyin. Süre sonunda saçlarınızı ılık suyla yıkayın ve iyice durulayın. Uygulayacağınız bu maskeyle yağlı saçların yağ oranı dengelenmekte ve daha hızlı uzamaktadır.

  • Normal saçlar için saç uzatma yöntemi;

Malzemeler;

5 adet ceviz kabuğu,

1 çay bardağı zeytinyağı.

Önceden hazırladığınız ceviz kabuklarını tamamen un formuna gelene dek ezin. Daha sonra da 1 çay bardağı zeytinyağı ile karıştırın ve krem haline gelene kadar iyice harmanlayın. Ortaya çıkan karışımla saçlara masaj yapar şekilde sürün. Saçınıza sürdüğünüz bu karışımı yaklaşık 1 saat bekletin. Bu yöntemi haftada en az bir defa uygularsanız, saçlarınızın çok daha hızlı uzayacağından emin olabilirsiniz.

Saçları uzatan bitkisel yağlar;

  • Bir kavanozun içine Hint yağı, yılan yağı, badem yağı, buğday yağı, sarımsak yağı, susam yağı, bepanthen ve bemiks ampullerini koyun ve karıştırın. Ortaya çıkan bu karışımı her hafta 1 defa saçlarınıza yedirin ve 2-3 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla iyice yıkayın. Saçlarınızın gürleşmesinin yanı sıra çok hızlı bir şekilde uzamasını da sağlayacaktır. Yukarıda saydığımız yağları ufak şişelerden, ampulleri de 5’li şekilde kavanoza eklemelisiniz.
  • Susam otu yağı ile çörek otu yağını bir şişenin içine dökün ve bir tane de yumurta sarısı ilave edin. İyice karıştırın ve 15 dakikada masaj uygulayarak saçlarınıza yedirin. Uygulamayı tamamladıktan sonra 15 dakika süreyle bekleyin ve ılık suyla saçlarınızı iyice yıkayıp durulayın.
  • 2 yemek kaşığı saf zeytinyağını hafifçe ısıtıp saç diplerine masaj yaparak sürün. Önceden nemlendireceğiniz yumuşak bir havlu ile saçlarınızı sarıp yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra ılık suyun altında saçlarınızı iyice yıkayın. Bu yöntemle saçlarınızı hızlı uzatma şansını yakalayın.

Kaynak: Bu yazı, mailce.com/sac-uzatma-yontemleri-ve-tarifler.html kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply

farm-pump-ua.com/sustaver.html

www.pharmacy24.com.ua

https://steroid.in.ua