Saç ekimi nedir kimlere yapılır saç ekimi ve kullanılan yöntemler

Saç ekimi nedir kimlere yapılır saç ekimi ve kullanılan yöntemler 1

Son yıllarda sıkça duyduğumuz saç ekimi nedir ve bu işlem kimlere yapılır, gerçekten işe yarıyor mu?. Erkeklerde ve bazı kadınlarda oluşan saçlarda dökülme ciddi bir kozmetik sorundur. Hatta bazı erkelerde ciddi manada bir psikolojik sorun yaratmaktadır. Son yıllarda saç ekimi çok popüler olmuştur. Özellikle ülkemiz bu konuda dünyada lider bir ülkedir. Saç ekimi için dünyadan pek çok insan ülkemize gelmektedir. İşte, saç ekimi ve yöntemleri;

Kellik sorunlarında iki yöntem uygulanmaktadır. Saç protezi ve saç ekimi sıklıkla uygulanan iki yöntemdir. Sıklıkla cerrahi saç nakli denilen durum, aslında saçın olduğu bölgeden alınan saç köklerinin kel olan kısma aktarılmasına verilen isimdir. Yaklaşık 100 yıldır bilinen ve 1940’lı yıllardan bu yana uygulanan saç ekimi, en başarılı grafiği 1990’lı yıllarda göstermiştir.

Saç ekiminde başarı hangi faktörlere bağlıdır?

Kelliğin geldiği nokta ve saçların kalitesi,

Ekim işlemini yapacak olan doktorun deneyimli olmasıdır. Kellik sorunu olan kişiler, saç ekimi ile bu soruna çözüm arıyorsa gerçekçi bir beklentiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede, ortaya çıkan sonuç tatmin edici olacaktır. Çünkü saç ekimi yaptıran kişiler, bazen büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Çünkü saçları dökülen pek çok erkek bunu psikolojik sorun haline getirmektedir. Kellik sadece erkeklerde değil, çok nadir olsa da bayanlarda da ortaya çıkmaktadır. Saç ekimi, lokal anestezi altında başın arka kısmında bulunan saçlı derinin üzerinde olan saç folüküllerine ayrılması ve başın saçsız olan kısmına yerleştirilmesi ile yapılmaktadır. Bu işlemler farklı tekniklerle yapılmaktadır. Saç ekiminde FUT, FUE ve mikro minigraft megasession teknikleri uygulanmaktadır.

Hangi teknik uygulanırsa uygulansın işlem hep aynıdır. Saçlı noktadan alınan kıl folükülleri saçsız kısma ekilir. Yapılan işlem basit ve riskleri az bir uygulamadır. Saç ekimi operasyonu bir ekip tarafından uygulanmalıdır. Operasyonun yapılması gereken yer özellikle bir hastane olmalıdır. Basit bir koltukta uygulanacak bir operasyon değildir. Aslında uygulama bir plastik cerrah yönetiminde bir hastane ortamında yapılmalıdır.

Birçok hastada tek seans yeterli olurken, bazı hastalarda 2-3 seans sonrasında başarılı operasyon yapılmış olur. 2 seans arasında 6 ay bırakılarak operasyon düzenlenmektedir. Saç ekimi sonrası çıkan saçlar kişinin kendi doğal saçlarıdır. Bu saçlar uzar, tıraş edilir ve boyanır. Saçın tüm özellikleri saçın alındığı yer ile aynıdır. Özellikle saçların alındığı nokta başın arka kısmıdır. Saçlar döküldükten sonra bu bölgede dökülme olmaz. Bu nedenle ekilen saçlar da sağlıklıdır.

Leave a Reply

https://pills24.com.ua

danabol-in.com/injection/testosteron /testosterone_propionate

steroid.in.ua