Rahim filmi sonrası yaşanan sorunlar

rahim filmi sonrası problemler

Rahim filmi sonrası yaşanan sorunlar

Rahim filmi çekimi genelde tüplerin tıkalı olup olmadığının anlaşılması için uygulanır. Uygulama sırasında hafif ağrılar oluşabilir. Bunun başlıca nedeni, rahim içine ve tüplere basınçlı bir şekilde sıvı verilmesidir. Bu sıvı, tüplerde olan bazı tıkaçları, kalıntıları açabilir hatta tüpü gerginleştirerek yapışıklıklara engel olur.

Rahim filmi sonrası cinsel ilişki yasak mı?

Rahim filmi çekilmesi sonrasında hastada hafif ağrı ve kramplar olabilir. Cinsel ilişki yasak değildir fakat pek de mümkün değildir.

Rahim filmi sonrası kanama olur mu?

Rahim filmi çekilmesi sonrası çok az kanama ve lekelenme olabilir. Kanama 1-2 gün içinde kendiliğinden kesilir.

Rahim filmi sonrası adet düzensizliği olur mu?

Rahim filmi çekilmesi kaynaklı adet düzeninde bozulma pek karşılaşılan bir durum değildir. Fakat, rahim filmi çekilmesinden önce doktor adet gecikmesi için ilaç kullandırmış olabilir.

Rahim filmi çekilmesi sonrası akıntı olur mu?

Rahim filmi çekilirken rahime verilen sıvı, vajinadan dışarıya sızabilir. Bu nedenle hastaya kullanması için ped verilir.  Bu akıntı 1 gün içinde kesilir. Kötü kokulu akıntı, kaşıntı ve ateş oluşursa mutlaka doktora danışılmalıdır.

Rahim filmi sonrası ağrı olur mu?

Rahim filmi çekildiği gün kasıklarda ve karında hafif ağrılar olabilir. Ağrılar, ertesi gün yavaşlar ve kaybolur. Şiddetli ağrı, ateş, baş dönmesi, halsizlik, bulantı ve kusma gibi durumlar varsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Rahim filmi sonrası korunma gerekir mi?

Zaten bebek isteyen çiftlerde korunma yapmaya gerek yoktur. Çünkü, zaten rahim filmi bebek isteyen çiftlere çekilir. Kullanılan ilaç ya da röntgen ışınları gebeliğe zarar vermez. Rahim filminin anestezi eşliğinde yapılması oluşacak olan gebeliğe zarar vermez.

Rahim filmi çekilmesi sonrası gebelik şansı

Rahim filmi çekildikten sonra pek çok hasta ilaç tedavisi kullanmadan kendiliğinden hamile kalmaktadır. Bunun başlıca nedeni, tüplerde olan yapışıklıkların ve çeşitli tıkanmaların verilen sıvı ile açılmasıdır.

Rahim filmi sonrası aşılama

Rahim filmi çekildikten sonraki ay, gerekirse aşılama yapılabilir. Bunun için erteleme yapılmaz.

Leave a Reply

pharmacy24.com.ua/sialis-tadalafil/sialis-20-mg/sialis-soft-tadasoft

https://buysteroids.in.ua