Migrene ne iyi gelir, Migren için 10 etkili tedavi yöntemi

migren

Migren, sürekli devam eden ve şiddeti artan baş ağrılarına verilen isimdir. Migren ağrıları pek çok insanın yaşadığı sorundur. Daha çok kadınlarda görülen bir hastalıktır. Migren ağrılarında, beta blokerler, antienflamatuarlar kullanılarak ağrının önüne geçilir. Fakat, migren için kullanılan 10 etkili tedavi yöntemi vardır. İşte, liste;

Migren için Nöroterapi

Nöroterapide, vücuda elektronik sensörler takılır. Bu sayede, kalp atışı, kan basıncı, cilt sıcaklığı, kas gerilmeleri takip edilir. Baş ağrısını engellemek için, kaslarda gerilme olursa gevşetilir. Migren tipi baş ağrılarında etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Migrene Akupunktur tedavisi

İnce iğneler, enerji akımını dengelemek için, deri altına yerleştirilir. Akupunktur, akut migren ataklarında baş ağrılarını gidermede etkilidir. Üstelik, ilaç tedavisine göre yan etkisi yoktur.

Migren için Masaj

Şakak, boyun, omuz bölgesine masaj uygulamak migren ağrılarını geçirir. Masaj bazen geçici bir tedavi olabilir. Fakat, profesyonel olarak ve düzenli yapıldığında gerilim tipi ağrılar ile uyku düzeni sağlanır.

Migren tedavisinde Gerdirme egzersizi

Gerdirme egzersizleri ile kas gerilmeleri azalır. Baş ağrıları başladığında uygulanabilir. Boynu yukarı, aşağıya ve sağa sola hareket ettirmek, omuzları yukarı aşağı hareket ettirmek başlıca gerdirme egzersizidir. Günde 20 dakika kadar 2 defa yapılabilir.

Migren tedavisi için Spor yapmak

Düzenli olarak yürümek, bisiklete binmek, yüzmek ve aerobik yapmak migrenin yavaşlatır. Migren atakları yavaşlar.

Migren tedavisinde Meditasyon

Çeşitli meditasyon teknikleri ile kronik ağrılar ortadan kalkabilir. Meditasyonda zihin arındırıldığından dikkatiniz farklı noktalara kayar ve ağrıyı hissetmezsiniz.

Migren için Rahatlama egzersizleri

Derin nefes alma, müzik dinleme, gözleri kapatıp uzanma, görsel olarak canlandırma ağrıları geçirmede çok etkilidir. Bu nedenle, migren atağında ki ağrılarda rahatlıkla kullanılır.

Migren ağrısı hafifletmek için Sıcak ve soğuk kompres

Boyunda olan gerginlik için boyun arkasına sıcak, nabızlı ağrılarda soğuk uygulaması yapılır. Migrende şakaklarda gerginleşme olur. Bu bölgede olan kan damarına uygulanan soğuk kompres ağrıyı hafifletir.

Migrenin tetikleyen Nitrat ve nitrit almayın

Baş ağrılarını tetikleyen işlenmiş gıdalarda bol bulunan MSG içeren yiyeceklerden uzak durun. Kahve, alkol, çikolata, peynir, aspartam, soya, fermente etler, sert kabuklu çerezler baş ağrılarını tetikler.

Migren için Botoks tedavisi

Botoks aslında kırışıklıklar için kozmetik olarak kullanılan bir uygulamadır. Kronik migrende uygulanan botoks, migrende ağrıları durdurmaktadır. Fakat, uygulama 3 ayda 1 defa yapılabilir. Botoks son yıllarda migrende oluşan gerilim tipi ağrılarda sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Leave a Reply

силденафил 100 мг

В интеренете нашел популярный блог с информацией про Нандролон купить https://buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/nandrolon.html
Наш авторитетный портал про направление Oxandrolon купить www.buysteroids.in.ua