Mastürbasyon nedir sağlığa zararlı mı?

Mastürbasyon nedir sağlığa zararlı mı? 1

Mastürbasyon yapmak nedir bu eylem sağlığa zararlı mıdır?. Mastürbasyon, kişinin kendini uyarması sonucu orgazm olmasına verilen isimdir. Sıklıkla cinsel ilişki sırasında yapılır. Cinsel tahrik sağladığından çok sık uygulanılan cinsel bir aktivitedir. Mastürbasyon konusunda hepimizin kulaktan duyma bilgileri vardır. Pek çok bilgi aslında sadece bir şehir efsanesidir.

Mastürbasyon sadece gençlikte yapılır:

Mastürbasyon sadece gençlikte değil her yaş aralığında yapılmaktadır. Gençlik döneminde cinselliğin ilk başlarında, vücudun daha iyi tanınmasını mastürbasyon sağladığından daha fazla yapılır. Fakat ilerleyen yaşlarda da mastürbasyon yapılmaktadır. Yapılan araştırmalarda, erkeklerin %90’ı ve kadınların yaklaşık %70’i yetişkinlik döneminde mastürbasyon yapmaktadır. Hatta 60 yaş üzerinde olan insanlar arasında yapılan bir araştırmaya göre, haftada 1 defa mastürbasyon yapıldığı tespit edilmiştir.

Sadece erkekler mastürbasyon yapar:

Kadınlarda en az erkekler kadar mastürbasyon yapmaktadır. Kadınlar mastürbasyon konusunda pek konuşmayı sevmediğinden, ne kadar yaptıkları hakkında tam bir bilgimiz ne yazık ki yoktur. Türk kültüründe olan ayıp, yasak ve günah düşünceleri nedeni ile kadınlar ciddi manada bir esaret altındadır. Oysa sağlıklı bir cinsel hayat, hem erkek hem de kadının birarada yapması gereken bir olgudur. Suçluluk duygusu olmadan rahatlıkla mastürbasyon yapılmalıdır. Mastürbasyon, hem kadın hem de erkekler için sağlıklı bir cinsel aktivitedir.

Mastürbasyon sağlığa zararlıdır:

Mastürbasyon asla sağlığa zararlı değildir. Bu mit, sadece çok eski dönemlerde kültürel yapı ile alakalı olarak ortaya atılmıştır. Oysa mastürbasyon konusunda tüm uzmanlar aynı fikri savunur. Mastürbasyon sağlığa zararlı değil hatta faydalıdır. Cinselliğin keşfedilmesi açısından önemlidir. Özellikle erkeklerde, düzenli boşalma prostat kanserinin önüne geçer ve sperm kalitesini arttırır. Kan dolaşımı hızlanır ve dengeye sokar.

Evliyken ve ilişkiye girerken mastürbasyon yapılmaz:

Evli ve cinsel ilişkiye giren insanlar da mastürbasyon yaparlar. Mastürbasyon sadece partneri olmayan ve yalnız kişilerin yaptığı bir cinsel eylem değildir. Mastürbasyon sayesinde, cinsel ilişki çok daha haz alınacak hale gelir. Bu nedenle uzmanlar, özellikle partneri ile cinsellik sırasında mastürbasyonu önermektedir. Üstelik yapılan araştırmalarda, insanların evlendiklerinde ve cinsellik sırasında mastürbasyona çok daha fazla ihtiyaç duyduğu ortaya çıkmıştır. Cinsel ilişki sırasında mastürbasyon yapmak çok doğal bir eylem olarak kabul edilmektedir.Leave a Reply

https://buysteroids.in.ua

www.danabol-in.com/injection/nandrolone_dekanoate/d-dubol

medication for sexual vigor