Kanseri tetikleyen 9 yiyecek

kanseri-tetikleyen-yiyecekler
Bu gün hazırladığımız listede kanseri tetikleyen ve bu hastalığa neden olan besinler hakkında bilgi vereceğiz. Kanser çağın vebası olarak hızla yayılıyor. Bunda başlıca etmenin, sağlıksız yemek yeme alışkanlıkları ve stres altında yaşamak olabilir. Bunlar kesin olmamakla birlikte çevre koşullarının değişimi kanseri hızla yayıyor. Tüm kanser türlerinde erken teşhis çok önemlidir. Kansere yakalanmamak için yapılacaklara da önem verilmesi gerekliliği bir gerçektir. İşte, kanseri tetikleyen yiyecekler;

İşlenmiş beyaz un:

İşlenmiş beyaz un en büyük kanserojen gıdalar arasındadır. İşlenmiş beyaz un, zararlı kimyasallar içerir. İşlendikten sonra besin değerini de kaybeder. Başta, kilo alma, obezite, kalp ve damar hastalıkları, diyabet yanı sıra kanser riski taşır.

Mikrodalgada patlamış mısır:

Mikrodalgada patlayan mısır, yüksek kanserojendir. Kadınlarda doğurganlık, böbrek, karaciğer gibi organlarda kanser riski artar. Ayrıca, fırın poşetlerinde yaptığınız tüm yiyeceklerde kanserojendir.

Rafine şeker ve meyve gazozu:

Rafine şeker, jelli şeker ve şekerli yiyecekler kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlar. Pastalar, gazozlar ve meyve suları başlıca kanserojen gıdalardır. Rafine şeker başta beyin olmak üzere tüm vücuda zarar vermektedir.

Yapay tatlandırıcılar:

Yapay tatlandırıcılar, şeker kullanmayan insanların en fazla kullandığı ürünlerdir. Yapay tatlandırıcıların hepsi, kan şekerinin dengesini bozar ve beyin tümörleri başta olmak üzere pek çok kanser türüne davetiye çıkarır.

İşlenmiş et:

İşlenmiş et yani sosis, salam ve jambon gibi gıdaları sürekli tüketen insanlar, başta kanser olmak üzere pek çok kanser türüne davetiye çıkarır. Bu gıdalar yapılırken içeriğine çok fazla tuz ve kimyasal madde, koruyucu katılır. Bu gıdalarla beslenen kişilerin erken ölüm riski yaklaşık %50 kadar artar.

Tütsülenmiş ve salamura yiyecekler:

Bu tür hazırlanan yiyecekler, sindirimde nitrik asidi, nitrozo bileşiğine çevirir mide ve kalın bağırsak kanseri riski bu nedenle çok yükselir.

Patates cipsi:

Çok lezzetli olan patates cipsleri bol miktarda trans yağ içermektedir. Trans yağlar, kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa neden olurlar. Trans yağlar, sağlımızı tehdit eden en riskli yiyeceklerdir.

Diyet gıdalar:

İçeriklerinde yapay tatlandırıcı ve renk vericiler vardır. Bu nedenle çok sağlıksız gıdalardır. Uzmanlar, bu gıdaları yemektense gıdanın orjinalini yemeği önermektedir. Hiçbir diyet listesinde bu nedenle diyet gıda yazılmamaktadır.

Alkol:

Alkol, vücudun bağışıklık sistemini düşürür. Bu nedenle fazla alkol mutlaka sınırlandırılmalıdır. Özellikle, menopozda olan kişilere alkol önerilmez. Çünkü meme kanseri riskini hızla yükseltmektedir.

Leave a Reply

узнать больше steroid.in.ua

Наш интересный веб портал , он рассказывает про Купить Левитра 20 мг www.pills24.com.ua
Увеличение потенции