Kalp hastalığını haber veren 10 ilginç sinyal (Belirtiler)

kalp-hastaliginin-10-ilginc-sinyali

Kalp hastalıkları son yıllarda çok fazla artış göstermektedir. Kalp hastalığı ile ilgili vücudumuzun bizi uyarmak için verdiği 12 önemli belirti hakkında bilgiler vereceğiz. Bilinçsiz ve sağlıksız beslenme kalp hastalıklarının artmasına nedendir. Stres, sigara ve alkol alışkanlığı hayatınızdaysa ölüm oranları çok daha fazla artıyor. Kalp hastalıklarının verdiği bu ilginç ve önemli belirtiler nelerdir işte listemiz. 

Göz çevresinde yağ birikintisi:

Göz çevresinde var olan sarımtırak olan yağ birikintileri aslında kalp hastalıklarının habercisidir.  Doğuştan kolesterol sorunu olabilir. Bu durumda kalp damarlarında tıkanmalar vardır. Yakın zamanda kalp krizi geçirme riskiniz olduğundan mutlaka doktora gidilmelidir.

Yağlanmış göbek:

Yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet nedeni ile göbek bölgesinden yağ alırız. Erkeklerde 102 cm, kadınlarda 94 cm. olması gereken göbek çevresi bu değerlerin üzerindeyse kalp hastası olmuş olabilirsiniz.

Öksürük:

İnatçı ve bir türlü geçmeyen öksürük varsa, hemen doktora gidilmelidir. Pek çok insan bunu sigara içme ya da grip ile ilişkilendiriyor. Oysa tedavi edilmeyen ve sürekli öksürük kalp hastalığı belirtisidir. Kalp yetmezliği, kalp kapak hastalıkları akciğerlerde ödem yaparak, öksürüğe neden olabiliyor.

Bacak ve ayaklarda şişme:

İki bacakta olan ve bastırınca iz bırakan şişkinlikler, kalp yetmezliği sonuçlu olabiliyor. Tek bacakta olan şişliklerse toplardamar hastalıkları kaynaklıdır.

Kellik:

Erken yaşlarda ortaya çıkan kellik, kalp hastalıklarına işaret ediyor. Saç köklerini besleyen ince damarların yetersiz kalması, damar hastalıklarına işaret eder.

Pembe yanaklar:

Pembe yanakları hepimiz sağlık belirtisi sanıyoruz. Oysa pembe yanaklar aslında kalp hastalıkları habercisi kabul ediliyor. Kalp mitral kapak darlığında oluşan bu durum, hastalığın aslında çok ilerlediğini gösterir.

Mide yanması:

Mide yanması ve karın ağrısı kalp hastalığı habercisi olabilir. Yorgunluk sonrası dinlenirken azalan ağrılar, yemek sonrası artan mide yanmalarından mutlaka doktorunuza bahsedin.

Cinsel sorunlar:

Sertleşme sorunları kalp damar hastalığı belirtisidir. Sertleşme sorunu ile başlayan 5 yıl içinde kalp krizi riski artar.

Dudaklarda morluk:

Dudaklarda oluşan morluk, kararma, kahverengileşme kalp hastalığı habercisidir. Kirli ve temiz kanın taşınmasında bir problem olursa dudaklarda morarmalar oluşur.

Patlak gözler:

Öne çıkık, dik bakan gözler kalp yetmezliği ve kalp kapakçığında olan sorunlarda ortaya çıkmaktadır. Patlak gözler, sağ kapak hasarı olduğunda ortaya çıkmaktadır.

Leave a Reply

https://progressive.ua

https://steroid-pharm.com

одеяла