Hymenoplasti nedir kızlık zarı dikimi nasıl yapılır

Hymenoplasti nedir kızlık zarı dikimi nasıl yapılır 1

Hymenoplasti nedir, hasar görmüş Kızlık zarı dikimi hangi yöntemle nasıl yapılır detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin. Bekaret konusu toplumumuzda ve bazı başka toplumlarda kutsiyeti olan bir olgu olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı da kızlık zarı ile ilgili konular her zaman dikkate değer bir noktada olmuştur. Kızlık zarının bozulması neticesinde bu konuda çözüm arayanlar için, kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

Kızlık zarı yırtılması ve kanama:

Vajinanın içine penis, parmak veya yabancı bir cisim girdiğinde kızlık zarı bozulabilmektedir. Birden çok yerde yırtık meydana gelerek kanamaya yol açabilir. Cinsel ilişki sürdürüldüğünde de kızlık zarının yırtıldığı yerler kanamaya devam edebilmektedir. Kızlık zarının yırtılmasıyla meydana gelen kanamanın miktarı, zarın yapısına, kalınlığına, elestikiyetine ve gerçekleştitilen cinsel ilişkinin şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Elastik yapıdaki bi kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanama yapar mı?

İlk cinsel deneyimde her kadında kanama olacak diye bir genelleme yapılamaz. Elastik ya da esnek bir yapısı olan kızlık zarı, cinsel ilişki sırasında iyice genişleyerek kanamanın meydana gelmesine yol açmayabilir. Bu türdeki bir kızlık zarı çok ince ve az sayıda kılcal damarlar barındırdığı için, ya çok az miktarda kanama olur ya da hiç kanama olmayabilir.

İlk ilişkide kızlık zarı patlar mı veya yırtılır mı?

İlk ilişkiyle kızlık zarının patlaması söz konusu değildir, sadece kızlık zarının bütünlüğü bozulmaktadır. Toplumumuzda kullanılan kızlık zarı patlaması şeklindeki ifadeler, çiftlerin bilinçaltında korku ve kaygı yşamalarına yol açabilmekte, cinsellik konusunda birçok patolojik sürece neden olabilmektedir.

İlk ilişkide ne oranda kanama meydana gelir?

Her kadının kızlık zarı yapısı farklıdır ve kanama miktarı buna göre değişiklik gösterir. Oluşan kanama genellikle az bir miktarda, sürüntü gibi bir kanama ya da bir pedin içini dolduramayacak kadar olabilmektedir. Kanamanın miktarında ilk cinsel deneyimin şekli de oldukça önemlidir. Çiftler cinsel ilişkiye hazırlarsa ve uzun bir ön sevişme ile vajinal kayganlık yeterince oluştuysa, kadında çok az bir miktarda kanama yaşanabilir. Fakat erkek sabırsız davranarak hazır olmadan ilişkiye girerse kanama miktarı artış gösterebilir. Çok az olsa da, kalın kenarlı kızlık zarı yırtılmalarında, kılcal damar ağzında açılma olabilir ve kanamanın miktarı artarak durmayabilir. Bu duruma koit yırtığı adı verilmektedir ve cerrahi müdahale yapılması gerekebilmektedir.

İlk ilişkide olan kanama ne zaman durmaktadır?

İlk ilişkiden sonra oluşan kanama birkaç dakika sonra veya engeç 30 dakika sonra durmaktadır. Kanama miktarı çok fazla ve bu süreler geçtiği halde durmadıysa, sorunla ilgili olarak bir jinekoloji uzmanına görünmek gerekmektedir.

Cinsel ilişki dışında kızlık zarı nasıl bozulur?

Kızlık zarı, cinsel ilişki haricinde mastürbasyon yaparken parmağın veya bir cismin girmesi sonucunda bozulabilir. Ayrıca düşme, çarpam ya da vajina bölgesine alınan bir darbe de kızlık zarının bozulmasına neden olabilmektedir. Mastürbasyon esnasında vajinanın içine parmak veya bir cisim sokulmamışsa, sürtünme şeklinde bir cinsel birliktelik olduysa kızlık zarı bozulmaz. Eğer bir şüpheniz varsa kızlık zarı muayenesi yaptırıp durumu öğrenmek mümkündür.

Kızlık zarının tamiri mümkün mü?

Evet, kızlık zarının tamir edilmesi mümkündür. Günümüzde halen kızlık zarı psikolojik önemini korumaya devam etmektedir. Bundan dolayı kızlık zarı sorunu yaşayan kişiler bir kadın doğum uzmanına giderek, önceden yaşamış oldukları olayların izlerini silmeye çalışmaktadırlar.

Kızlık zarı tamirini hangi doktor yapmaktadır?

Alanında deneyimli ve bu konuda tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılabilmektedir.

Kızlık zarı tamiri kaç çeşittir?

Kızlık zarı tamiri, kalıcı kızlık zarı ve geçici kızlık zarı tamiri olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Cinsel ilişkiden 2-6 gün kadar evvel gerçekleştirilen geçici kızlık zarı tamiriyle, zara kendiliğinden eriyen dikişler atılarak ilişki esnasında kanaması sağlanmaktadır. Bu işlem deneyimli jinekologlar tarafından yapılırsa %100 kanama olması sağlanabilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı tamiri (flep yöntemi), cinsel ilişki yaşanmasından önce istenen herhangi bir tarihte uygulanabilir ve uzun süre boyunca kalıcı özelliği bulunmaktadır. Uygulamada meydana getirilen doku parçasıyla, kızlık zarının sürekliliğini sağlayacak bir biçimde mikrocerrahi olarak kızlık zarı yeniden oluşturulur. Vücudun tamamen emebildiği dikişler kullanılmaktadır ve ilk cinsel ilişki sırasında kanama olması sağlanmaktadır.

Gerçekleştirtilen operasyonlar, hastanın isteğine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında uygulanabilmektedir. Bu uygulamaların ortalama süresi ise 15-20 dakika kadardır. Operasyonda genital bölgede gerginlik hissedilmesi gayet normal bir durumdur ve hasta kesinlikle ağrı veya acı hissetmez.

Kızlık zarı tamiri sonrası dikkat edilecekler:

Kızlık zarı tamiri operasyonundan sonra hastaların öncelikle kişisel hijyene özen göstermeleri, 2 gün kadar suyla temas edilmemeli ve bu süreden sonra da ayakta duş alınmalı, genital bölgenin kuru kalması sağlanmalıdır.

Hasta, operasyon sonrası aşırıya kaçmak kaydıyla günlük işlerini sürdürebilir. Operasyondan sonra en az 10 gün süreyle kabız olmamaya çalışılmalı, lif açısından zengin beslenme yapılmalı, ameliyat yarasının iyileşmesinin hızlandırılması amacıyla vitamin ve protein açısından zengin bir beslenme yapılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı tamiri yapılanların evlilik öncesi belli aralıklarla kontrol olmalarında fayda vardır.

Kızlık zarı dikiminin maliyeti nedir?

Bu uygulamayı gerçekleştiren klinikler, uygulanacak olan operasyon türüne, anestezi şekline, kızlık zarının yapısına ve genişliğine bağlı olarak maliyet çıkarmaktadırlar.

Bekaret testi nasıl yapılır?

Bakirelik yani kızlık zarı önemlimidir işte yapılan röportajda verilen cevaplar

Kızlık zarı yabancı kültürlerde ne kadar önemli işte cevaplar

Leave a Reply

http://pharmacy24.com.ua

Тестостерона Пропионат купить

swiss-apo.com/