Hızlı Kirpik Uzatma ve Kirpik Gürleştirme yöntemleri

Hızlı Kirpik Uzatma ve Kirpik Gürleştirme yöntemleri 1

Özellikle kadınlarda kirpiklerin uzun olması çok önemlidir. Kadınların, kendilerini daha güzel hissetmelerini sağlayan uzun kirpikler için, son zamanlarda üretilmiş pek çok krem, solüsyon ve serum vardır. Kirpikler aslında saçlarımız ile aynı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar.

Öncelikle beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. B,A ve E vitaminleri açısından zengin bir beslenme kirpiklerin gürleşmesini ve uzamasını sağlamaktadır. Havuç ve muz gibi, bu vitaminleri barındıran sebze ve meyveler bol miktarda tüketilmelidir. Kullanılacak olan badem yağı, kirpiklerin nemlenmesini sağlayarak sağlıklı tutar. Bu sayede dökülmelerinin önüne geçilir.  Ayrıca kirpiklerinizde dökülme sorunu varsa, kirpiklere uygulanacak olan maskara gibi ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmeli, hatta hipoalerjenik ürünler kullanılmalıdır.

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri:

Kirpikler, günde en az 2 defa bir fırça yardımıyla taranmalıdır. Bu tarama işlemi, kirpik diplerinde kan dolaşımını arttırarak daha hızlı uzamayı sağlar. Hatta kullandığınız fırçaya E vitamini yağı eklerseniz dökülmenin de önüne geçersiniz.

Kirpiklere uygulanan zeytinyağı hızlı uzamayı sağlayacaktır. Temiz bir pamuğa 1-2 damla kadar zeytinyağı dökün ve bu pamukla kirpiklerinize hafif masaj yaparak uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile kirpikleri yıkayın. Bu yöntem bir ay boyunca uygulanmalıdır.

Yatmadan önce bir miktar vazelini kirpiklerinize sürün, sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın. Hatta vazelini kirpik fırçası ile tarayarak sürmek çok daha faydalıdır.

Bol proteinli besinler tüketilmelidir. Balık, yumurta ve yoğurt gibi besinler bu konuda size yardımcı olacaktır. Omega 3 yağ asidi kirpik, tırnak ve saçlar için çok faydalıdır. Bu nedenle bolca somon tüketilmelidir. B,D ve E vitamini açısından zengin besinler, kipiklerin hızlı uzamasına destek verir.

Göz makyajı mutlaka temizlenmelidir. Göz makyajında kullanılan ürünler kaliteli ve hipoalerjenik olmalıdır. Kirpik kıvırma aleti kullanılmamalıdır. Kirpikleri zayıflatan ve kıran bu işlem uygulanmamalıdır. Hatta kirpiklerin uzamasına kadar maskara ve başka ürünleri kullanmamaya gayret edin.

Yeşil çayın kirpikleri uzatmada çok faydası vardır. Bir parça pamuğu yeşil çaya batırın ve kirpiklere masaj yaparak uygulayın. Kirpikler çok daha hızlı uzayacaktır.

Gözlerin sert bir şekilde ovalanması, kirpiklerin dökülmesine neden olduğundan asla yapılmamalıdır.

Makyaj çıkarma solüsyonları alınırken yağlı olanları tercih edin. Bu şekilde kirpiklerde olan makyaj, onlara zarar vermeden rahatlıkla çıkacaktır.

Leave a Reply

https://buysteroids.in.ua

www.steroid.in.ua

http://danabol-in.com