Uyandıktan Sonra Neden Limonlu Su İçmelisiniz?

Uyandıktan Sonra Neden Limonlu Su İçmelisiniz? 1

Limonun ve limon suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Limon kuvvetli bir C vitamini deposu ve aynı zamanda antioksidandır. Limonun C vitamini kaynağı olması nedeni ile enerjiyi yükseltmesi, arındırıcı olması ve kuvvet vermesi normaldir. Limonun suyu ise bağışıklığı arttırır, sinidirimi kuvvetlendirir ve kilo vermeye yardımcıdır. İşte,sabahlarılimon suyu içerek güne başlamanın faydası;

Sabahları yataktan kalkınca içilen limonlu su, en sağlıklı içecek olarak görülmektedir. Bunun başlıca nedeni, bol C vitamini sağlaması ve kan basıncını dengeye sokması olarak sayılabilir. Kan basıncının dengede olması, metabolizmanın sağlıklı çalışmasını ve enerjinizin yüksek kalmasına imkan sağlar.

Limonlu su sindirime yardımcıdır;

Limon suyunda asit vardır. Asitlerin hepsi midede hazma yardımcıdır. Çünkü yiyeceklerin parçalanmasını sağlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte mide asitleri azalır. Bu durumda limonlu su içmek, hem eksik olan asiti yerine koyar hem de hazma yardımcı olur.

Vücudun su alması;

Hemen hemen pek çoğumuz su içmiyoruz. Bu durumda limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirmek, sabahları yataktan kalktığınızda vücudunuza su almanızı sağlar. Bu nedenle limonlu su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Günde en az 8 bardak su içmek sağlığımız için gereklidir.

Limonlu Su ve Faydaları

Limonlu su kilo vermeye yardımcıdır;

Limonlu su içmek, kilo vermenize uzun vadede yardımcıdır. Öncelikle bel çevrenizden inceldiğiniz gibi, yağların yakılmasında da fayda sağlamaktadır.

Oksidasyondan korunmak;

Vücudumuz hava soluduğunda oksidasyona uğrar. Özetle, vücutta toksik maddeler oluşur. Bu maddeler, hücre yapısını hızla bozarak kansere yakalanmamızı sağlar. Bu etkiden, bir tek antioksidan gıdalar sayesinde kurtuluruz. Limon güçlü bir antioksidandır ve bizi korur.

Limonlu su ile vücudun ihtiyacı olan C vitamini alınır;

Vücudumuz C vitamini üretemez ve dışarıdan alır. Sağlıklı vücut için, ihtiyacımız olan C vitamini limon sayesinde alınabilir. Limon suyu ile sabaha başlamak, vücudumuz için gerekli olan enerjiyi sağlamamıza yardımcıdır. Üstelik C vitamini ihtiyacımızın bir kısmını karşılayacaktır.

Limonlu çay içmenin mucizevi faydaları

Limonlu su vücuda potasyum sağlar;

Potasyum besinlerin taşınması,sinir ve kasların iletişimi için gereklidir. Ayrıca, kan basıncını dengede tutmaya yardımcıdır. Bu nedenle, tansiyon yükseldiğinde hemen 1 limon suyu içilmesi yararlıdır.

Limonlu su böbrek taşına karşı koruma sağlar;

Limon suyu, böbrek taşı oluşumunu engeller. 1 limonun suyunu bir bardak su ile karıştırın ve için. Limonun kabuğunu da rendeleyerek, salatalarda ve yemeklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mide şikayetleri ve limon yediğinde rahatsızlık duyanlar elbette limonlu su içtiklerinde sorunla karşılaşabilirler lütfen dikkatli olun.

Limonlu su içmek zayıflatır mı?

İbrahim saraçoğlu mide gazı ve şişkinlik için limonlu kür tarifi

Kaynak: Bu yazı, yemek.mynet.com/neden-uyandiktan-sonra-limonlu-su-icmelisiniz-1157520 kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply

www.farm-pump-ua.com/oksandrolon.html

pharmacy24.com.ua