X

Her derde deva siyah sarımsak ve faydaları

Siyah sarımsak, hem de Kuru meyve tadında ve kokusuz. Sarımsak, faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan bir besindir. Herkesin bildiği gibi, doğal bir antibiyotik olup, keskin kokusu ve tadından dolayı tüketmeye cesaret edemiyorsanız, işte, kokusuz ve tatlı siyah sarımsak;

Siyah sarımsak nedir ve normal sarımsaktan farkı nelerdir?

Temelde beyaz sarımsakla aynı öze sahiptir. Beyaz sarımsağın uygulanan özel bir fermente işleminden geçirilmesi, minimum 21 gün maksimum 60 gün süreyle belirli bir ısıya ve neme sahip ortamda bekletilerek elde edilmektedir. Bu uygulamayla elde edilen siyah sarımsak hem kokusuz hem de kuru meyve tadında bir hal almaktadır. Beyaz sarımsakla arasındaki fark yalnızca tadı ve kokusuyla sınırlı değildir. Ayrıca siyah sarımsak beyaz sarımsağa nazaran iki kat daha fazla antioksidan içermektedir.

Alzheimer, kalp hastalıkları ve kansere karşı koruma sağlar:

İçeriğindeki yüksek antioksidan nedeniyle serbest radikallerin yol açtığı birçok hastalıkla mücadele etmek için idealdir. Serbest radikaller, hücreleri bozarak kalp hastalıklarına, Alzheimer ve kanser gibi pek çok hastalığa yol açmaktadır. Kısaca kirli hava soluyarak, katkılı gıdalar tüketerek ve sigara içerek vücuda alınan zararlı maddelere ve bunların sebep olduğu hasarlara karşı tüm gücüyle savaşmaktadır.

Siyah sarımsak Bağışıklığı güçlendirir:

Fermente edilen siyah sarımsak laboratuar ortamında incelenmiş ve beyaz kan hücrelerinin sirkülasyonunu arttırdığı belirlenmiştir. Vücudun bağışıklık sisteminin en önemli elemanı olan beyaz kan hücreleri, hastalık mikropları ile mücadele etmeyi sağlamaktadır. Ayrıca siyah sarımsak kolon kanseri, mide kanseri ve lösemili hücrelerin büyümesini de önlemeye yardımcı olmaktadır.

Siyah sarımsak Kötü kolesterolü düşürür:

Siyah sarımsağın diğer bir faydası da kötü kolesterolü düşürmesidir. Bununla birlikte damar tıkanıklığı ve damar sertleşmesini önlemede de oldukça faydalıdır. İçeriğindeki antibakteriyel, antiviral ve antiseptik maddeler ile enfeksiyonlara bağlı gelişen hastalıklardan önemli ölçüde koruma sağlamaktadır.

Siyah sarımsak nerede bulunur, nasıl kullanılır?

İlk önce Uzak Doğu’da Japon ve Kore mutfağında kullanılmaya başlanan siyah sarımsak, son yıllarda ABD, Avrupa ve Avustralya’da da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Sağlıklı ve uzun bir ömür dendiğinde akla ilk olarak Uzak Doğu gelir. Bu nedenle siyah sarımsağın Uzak Doğu mutfağında önemli bir yerinin olmasına şaşırmamalı. Siyah sarımsak kullanarak siz de faydalanmak istiyorsanız, Uzak Doğu gıdaları satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz.

Özellikle makarna veya pizzalarınıza ilave ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağında ısıtılarak püre yapılabilir, tavuk veya balığa tatlandırma maksadıyla ekleyebilirsiniz. Siyah sarımsağı kurutulmuş toz şeklinde baharat olarak kullanarak yemeklerinize hem lezzet hem de sağlık katabilirsiniz.Yorumlar (1)

сиалис софт купить в киеве

купить виагру для женщин

xn--80adrlof.net/montash-sistem-poliva