X

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı?

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı, gebelik oluşmuşsa bu ne zaman belli olur, hamilelik testi hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık, işte tüm detaylar. Hamilelik şüphesi olan kadınların takip etmeleri gereken nokta, adet döngüsünde bir gecikme olup olmadığıdır. Kadının adet tarihinde bir gecikme söz konusuysa, eczanelerden temin edebileceği ve evde kendilerinin yapabileceği idrar testini kullanarak hamile kalıp kalmadıklarını öğrenebilirler.

Evde yapılan gebelik testlerinin sonuçları doğru mudur?

Kadınların evde uygulayabildikleri idrardan gebelik testleri, her zaman doğru sonuçları vermeyebilmektedir. Bu nedenle kesin sonuç almak isteyen kadınlar kesinlikle kanda gebelik testi yaptırmaları gerekmektedir.

Gebelik testleri nereden alınır?

Kendinizin evde uygulayabileceği gebelik testlerini eczanelerden çok uygun bir maliyetle temin edebilirsiniz. Bu testlerin üzerinde nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.

Gebelik testi ne zaman yapılır?

Eczaneden aldığınız bir hamilelik testi ile, ancak cinsel ilişkinin üzerinden 15 gün geçmesi halinde netice alabilirsiniz. Bu süreden önce yapılacak olan gebelik testi %90 hatalı çıkacaktır. O nedenle, 15 gün sonra test yapmanız doğru sonuç almanız açısından önemlidir.

Gebelik testi sonucuna göre ne yapılmalıdır?

Eczaneden aldığınız gebelik testi sonucu ister pozitif ister negatif olsun, dilerseniz bir kez daha yapabilir, dilerseniz kan testi yaptırarak bu sonucu doğrulayabilirsiniz.

Gebelik testi silik çıkarsa ne yapılmalı?

Evde yaptığınız idrar testinin sonucu çok silik çıktıysa, yeniden yapmanızda fayda vardır. Gebelik testi aldığınızda birkaç tane alırsanız birer gün arayla tekrar test yapabilir, sonucu daha net görebilirsiniz.

Kanda gebelik testi nerede yapılır?

Gebeliğin olup olmadığını garantilemek için yaptıracağınız kanda gebelik testini sağlık ocaklarında, hastanelerde, özel kliniklerde ve laboratuarlarda yaptırmanız mümkün. Kanda gebelik testi için gerekli olan tek şart, cinsel ilişkinin üzerinden en az 1 haftanın geçmiş olmasıdır.

Kanda gebelik testi basit bir kan alma işleminin ardından 1 gün içinde netleştirilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Eğer, cinsel ilişkinin üstünden 1 hafta geçtiyse çıkan sonuç pozitif ya da negatif de olsa doğru bir sonuçtur.

Planlanmamış bir gebelik durumunuz varsa acilen kan testi yaptırmanızda fayda vardır. Çünkü, ilk üç aylık gebelik dönemi bebeğin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle ne kadar erken gebeliğin farkına varılırsa bebeğinizin gelişimi de o kadar sağlıklı olacaktır.Наш интересный портал , он рассказывает про примоболан https://ka4alka-ua.com/inekcii/primobolan
www.nissan-ask.com.ua

nissan-ask.com.ua