Hamilelik döneminde nasıl giyinmeli

hamile giyimi

Hamile bir kadın nasıl giyinmeli: Hamilelik hayatın en dikkatli olunması gereken dönemlerindendir. Bu sayede hem bebek hem de anne adayı sağlıklı olur. Gebelikte sağlığa dikkat etme kıyafetlerden yaptığınız egzersizlere hatta yediklerinize kadar uzanır. Özellikle hamilelikte giyim çok önemlidir. İşte, hamilelikte nasıl giyinmeli;

Hamileliğin ilk dönemlerinde kilo alımı olmayabildiği gibi kusma ve bulantı nedeni ile kilo verme oluşabilir. Fakat, gebeliğin ilk 3 ayından sonra karın büyümeye başlayacak, göğüsler genişleyecek, vücut su tuttuğundan ayaklar, bacaklar ve kollar şişecektir. İşte, bu durumda hamileliğe özel kıyafetler ve ayakkabılar seçilmelidir.

Hamilelikte yasak olan kıyafetler nelerdir?

Karın bölgesini sıkan sıkı kıyafetler ve kemerler,

Naylon ve sentetik iç çamaşırları,

Sıkı ve göğüsleri sıkan sütyenler,

Yüksek topuklu, ayağı sıkan ayakkabılar,

Dar ve bacağı sıkan pantolonlar,

Bacağı ve bileği sıkan çoraplar giyilmemelidir.

Hamilelikte kıyafetler nasıl olmalıdır?

Beli ve karnı sıkmayan lastikli geniş pantolonlar,

Rahat ve geniş t shitler,

Rahat ve bol elbise ve şortlar,

Pamuklu iç çamaşırları ve sütyenler,

Bol ve önü yuvarlak gerekirse ortopedik ayakkabılar tercih edilmelidir,

Mayo, bikini rahatlıkla giyilebilir.

Hamilelikte karın öne doğru büyüdüğünde gebe arkaya doğru eğilerek yürür. Bu nedenle, ayakkabıda 2-3 cm.lik bir topuk olması gebenin yürürken dengesini sağlar. Ayakkabılar düz olmamalı ve 2-3 cm. topuklu olmalıdır. Ayakkabı seçimi yapılırken mümkün olduğunca hava alan ve önü yuvarlak olan seçilmelidir. Seçimlerde ayakkabı ayağa tam oturmamalıdır. Mümkün olduğunca ortopedik ayakkabı tercih edilmelidir.

Son yıllarda hamile kıyafetleri modaya uygun ve özel tasarlanmaktadır. Pek çok marka kendi kreasyonlarına hamile kıyafetleri de eklemiştir. Eski dönemlerde bu olgu yokken son yıllarda hamileliğe bakış açısının değişmesi nedeni ile bu kolaylık vardır. Markaların yarattığı bu son trend hamile kıyafetleri rahatlıkla tercih edilebilir. Çünkü, bu kıyafetler bel ve karın bölgesi geniş, rahat hamile anatomisine uygun olarak tasarlanmıştır.

One Response

  1. mihriban dağ 23 Ekim 2015

Leave a Reply

www.danabol-in.com

steroid-pharm.com/hgh-frag-176-191.html

https://farm-pump-ua.com/