X

Gripten korunmanın 10 yolu

Gripten korunmanın 10 yolu, gripten nasıl korunurum diyorsanız bu önerileri dikkate almanızda yarar var. Grip, özellikle kış aylarının yaşandığı dönemlerde oldukça yaygınlaşmaktadır. Grip ve nezle bazı kişilerde süreklilik gösteren bir durumdur. Grip ve nezleye yakalanan kişiler bu durumdan bir an evvel kurtulmak isteseler de hastalıklar kışa aylarında insana yapışıp kalmaktadır. Sizlere gripten korunmanın yolları ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

1- Gripten korunmak için Aşı yaptırın:

Kış aylarında gripten korunmanın en etkili yolu aşı olmaktan geçer. Bu aşıları her yıl yenilemek gerekmektedir. Grip aşıları, her sene yaygın olacağı düşünülen grip mikrobu için geliştirilmektedir. Yani yaptırdığınız aşı her yıl farklı bir aşıdır aslında. Grip aşısıyla bizlere zayıflatılmış grip mikrobu verilir. Bu mikroba karşı bağışıklı kazanıldığında sonrasında daha güçlü grip mikroplarına karşı da bağışıklık kazanılmış olur.

2- Gripten korunmak için Ellerinizi sık sık yıkayın:

Grip virüsü, daha çok virüsü taşıyan kişilerden diğer insanlara bulaşır. Bulaşma hapşırma ya da öksürme ile olmamaktadır. Bu kişiler elleriyle burunlarını siler ve eline bulaşır. Bu ellerle kapı kolunu tutarlar ya da otobüste tutamakları tutarlar. Siz de onun tuttuğu kapı kolu ya da tutamağı tutarsınız ve sizin de elinize bulaşmış olur. İşte bu aşamada ellerinizi sık sık ve iyice yıkamanız, grip virüsünün size bulaşmasının önüne geçer. Bu sebeple klasik sabunlarla ellerinizi yıkamanız önerilmektedir.

3- Gripten korunmak için Cep telefonlarınızı ve tabletlerinizi temiz tutun:

Telefonlar akıllı olduğundan bu yana sürekli elimizde. Hemen her yerde elimizden düşmüyor. Bir yerde oturduğumuzda da masa üzerine ya da başka bir yere koyabiliyoruz. Bu nedenle telefon ya da tabletlerimize mikrop ve virüslerin bulaşmaması için hiçbir neden yok. Dolayısıyla akıllı telefonlarımızı ve tabletlerimizi düzenli şekilde temizlememiz ve buna önem vermemiz gerekmektedir.

4- Gripten korunmak için Beslenmeye dikkat edin:

Ayak üstü ve abur cubur gıdaları tüketmekten kaçının. Bunların yerine meyve, sebze, kepekli tahıllar ve yağsız proteinleri tüketmeye özen gösterin. Sağlıklı beslenerek bağışıklık sistemini desteklersiniz ve grip virüslerine karşı kendinize koruma sağlarsınız.

5- Gripten korunmak için Düzenli egzersizler yapın:

Spor sağlıklı yaşamın temel taşlarından biridir. Düxenli olarak spor yapmak da bağışıklık sisteminizin güçlenmesine katkı sağlar. Bu sayede vücudunuz virüsler ve mikroplarla savaşabilir ve sizi hastalıklardan koruyabilir. Bu şekilde de kış aylarını çok daha huzurlu ve sağlıklı geçirebilirsiniz.

6- Gripten korunmak için Nemlendirme cihazı kullanmayın:

Yattığınız ortama havanın kurumaması için yerleştirdiğiniz nemlendirme cihazları mikrop, bakteri ve virüslerin barınmasına imkan vermektedir. Gerekli dezenfekte işlemleri yapılmadığında bu cihazlar ortama mikrop ve virüs yayabilmektedirler.

7- Gripten korunmak için Sigara kullanmayın ve içilen ortamlardan uzaklaşın:

Sigaranın zararlarını saymakla bitirmek mümkün değil. Saçınızın telinden ayak tırnaklarınıza kadar neredeyse zarar vermediği hiçbir yer yoktur. Sigara, kış aylarında hastalıkları arttırıcı bir özelliğe sahiptir. Bağışıklık sistemini zayıflattığından sizi çok rahatlıkla grip ve başka hastalıklarla ilgili virüslere karşı savunmasız bırakabilir. Bu nedenle sigara içmekten ve sigara içilen yerlerden uzak durmakta fayda vardır.

8- Rahat ve sakin olun:

Stresli bir yaşantınız varsa zihniniz de yorgunsa bu durum sizi grip gibi hastalıklara karşı zayıflatır. Bu durumda çok daha hızlı hasta olabilirsiniz. Stres ve sıkıntı vücut için zararlıdır ve stresi kontrol altına alanlarla stresten uzak duranlar daha sağlıklı bir hayat sürebilirler.

9- Hastalıkların hayatın bir parçası olduğu unutulmamalı:

Hastalıklar hayatımızın önemli bir parçasıdır. Özellikle kış aylarında fazla kuruntu yapmadan hayatınızı sürdürün. Çünkü fazla kuruntu ve stres hastalıkların daha kolay üzerinize gelmesini sağlar.

10- Gerekli malzemeleri stoklayın:

Kış aylarında hasta olduğunuzda en son yapmanız gereken gereksinim duyduğunuz bir eksiğiniz için yola düşmektir. Kış aylarında en gerekli malzemeleri evinizde stoklayın. Örneğin. Kağıt mendil, peçete, havlu, burun damlası, C vitamini ve vitamin takviyeleri gibi birçok maddeyi stok yapın. Dinlenmeniz gereken dönemde kendinizi sokağa çıkmaktan kurtarın. Hastalığınızı dinlenerek ve istirahat ederek çok daha hızlı bir şekilde giderebilirsiniz.https://pills24.com.ua

капсулы вимакс украина

препараты содержащие варденафил