Erkeklerde Çocuk Sahibi Olma Şansını Artıran Besinler

Erkeklerde Çocuk Sahibi Olma Şansını Artıran Besinler 1

Çocuk sahibi olmak isteyen pek çok erkekte spermlerde yavaşlama, hareketsizlik ve sayısında azlık oluşmuş olabiliyor. Bu şekilde spermleri sınırda olan hastalara, uzmanlar dengeli ve sağlıklı beslenme önermektedirler.

Çocuğum olmuyor diye hastaneye ve doğum doktoruna başvuran çiflerin yarısında, erkeklerde sperm kalitesinde bozulma ya da eksiklik olduğu ortaya çıkmaktadır. Özetle, kısırlığın %50’si erkek kaynaklı olmaktadır.  Erkeklerin bir kısmında hiç sperm olmazken, kalan kısmında sperm kalitesi açısından tam sınırdadır. Hastaların, bu durumlarda tam bir inferlite uzmanı tarafından değerlendirilmesi ve nedenlerin ortaya çıkması çok gereklidir. Uzmanlar sigara ve alkolden uzak durmayı, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi önermektedirler.

Spermlerin yapısal bozukluğu dışında, ölü sperm hücreleri ve kendi hücrelerimizden salgılanan bazı maddeler toksik etki yaratırlar. Bu durumda da spermler yavaşlar ve zamanla azalırlar. Pek çok besinde olan antioksidanlar bu toksik etkiyi ortadan kaldırır. Ayrıca vitamin ve mineraller de güçlenmelerini sağlamaktadır.

Keçiboynuzu;

Çok eski dönemlerden bu yana erkek kısırlığında en etkili bitkidir. Spermlerin ve onları etkileyen enzimlerin gücünü arttırmanın yanı sıra, vitamin ve çinkoyu da arttırmaktadır. Çinko çok önemli bir antioksidandır.

Avokado ve kuşkonmaz;

L karnitin açısından çok zengindirler. Antioksidan olan bu madde, bir enerji kaynağı olarak bilinir. Spermlerin hareketli ve canlı olmasını sağlarlar. Balık, yulaf, yer fıstığı, badem, soya fasulyesi, ceviz ve süt ürünlerinde de bulunmaktadır.

Kabak ve ayçekirdeği;

Çinko, selenyum, L’arginin ve antioksidan açısından zengindirler. Sperm hareketlerinin artmasına ve sayısının çoğalmasına neden olmaktadır. Deniz ürünleri, süt, badem ve cevizde de bulunmaktadır.

Zencefil, karnabahar ve ıspanak;

İçerdiği çinko nedeniyle, bu besinler kesinlikle tüketilmelidir. Zencefil, sperm sayısını arttırdığından kesinlikle tüketilmelidir. B6 vitamini açısından zengin olduğundan karnabahar yenilmelidir. B6 vitamini ıspanak, su teresi, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, bezelye ve turpta da bulunmaktadır.

Turunçgiller;

C vitamini en etkili antioksidandır. C vitamini, genetik materyalin gelişmesini sağlamaktadır. Spermlerin gelişimi açısından çok önemlidir. Bu nedenle, turunçgillerin bol miktarda tüketilmesi gerekir.

Fındık ve fıstık;

Erkeklerde ,spermin genetik materyalinin gelişmesini sağlayan ve onu olgunlaştıran folik asit içinde bol bulunmaktadır. Mercimek, badem, fındık, fıstık ve baklagillerde bol miktarda bulunmaktadır.

Domates ve patates;

E vitamini bu ikilide bol miktarda bulunur. E vitamini sayesinde spermler hızını arttırır ve yumurtaya çok daha kolay erişir. E vitamini domates, fındık, patates ve balık yağında bol miktarda bulunmaktadır.

Çakşır otu ve demir dikeni;

Çakşır otu, hormonlara etki ederek sperm yapımının artmasını sağlar. Demir dikeniyse, testosteron hormonunun artmasını sağlayarak cinsel isteği arttırırken spermleri de kuvvetlendirir.

Et ürünleri ve sakatat;

B12 vitamini açısından çok zengindir. Spermlerin kuvvetlenmesini sağlayan B12 vitamini aynı zamanda DNA sentezi için de gereklidir.

Doğal olan bu besinlerin yanında, bazı ilaçlarda doktor tarafından rahatlıkla kullandırılabilir. Bu besinlerle de gebelik şansı rahatlıkla yakalanabilir. Spermleri orta ve sınırda olan kişilerde, laboratuar ortamında spermleri temizlemek kolaylıkla yapılır. Fakat bunun için tüp bebek tedavisine girmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Bu yazı, memorial.com.tr/saglik-rehberleri/bu-besinler-erkeklerin-cocuk-sahibi-olma-sansini-artirabilir/ kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply

У нашей организации классный веб портал , он рассказывает про Омнадрен https://buysteroids.in.ua
Узнайте про классный сайт , он рассказывает про метан купить https://buysteroids.in.ua
http://steroid-pharm.com