Doğal Yollardan Saç Rengini Açma

Doğal Yollardan Saç Rengini Açma 1

Saç rengini açmak için kuaföre gittiğinizde saçınız pek çok işlemden geçmek zorunda kalır. Yanlış bir uygulama ile saçınızı komple kaybedebilirsiniz. Bu nedenle doğal olan yöntemlerle saçın rengini açmak çok daha sağlıklıdır. Evinizde bulunan bazı malzemeler, saç rengini açmak için kullanılabilir. 

Saç Rengini Açmak İçin Limon ve su karışımı:

1 adet limon ve 1 bardak su karışımını saçlarınıza sürün, saçlarınızı güneş altında bekletin. Saçlarınıza bu karışımı sürerken, saçınızın mümkün olduğunca nemli olması gerekir. Karışımı sprey şişesine koyup saçlara püskürterek uygulamak daha etkilidir. Saçların uygulamadan 1 gün önce şampuanla yıkanmış olması gerekir. Uygulama asla temiz saça yapılmamalıdır. Temiz saçta saçın tüm yağları alınmıştır ve gözenekler açıktır. Bu nedenle saç derisi hasar görür.

Saçın belirli bölgelerinin çok fazla açılmasını istiyorsanız, o bölgeye daha fazla sprey sıkılır. Karışımdan bir miktarda saç köklerine uygulanır. Bu sayede köklerde de açılma oluşur. Limonlu su ile saç rengi açılmasında, en fazla 1 saat kadar güneşte beklenmelidir. Bu işlem sonrası ılık su ile limon saçtan arıtılır ve daha sonra şampuan ve saç kremi uygulaması yapılır. Bir sonraki gün kür tekrarlanmaz. 2 günde 1 defa uygulama yapılır. İşlem sırasında kurutma makinesi kullanmayın ve saçınızı normal yollarla kurutun.

Saç Rengini Açmak İçin Bal ve zeytinyağı karışımı:

Saç rengini açmanın diğer formülü zeytinyağı ve bal karışımıdır. Yarım bardak bal ve yarım bardak yağ karıştırılır. Bu karışım ıslak saçlara masaj yapılarak yedirilir. Saçın belli bölgesinin açılmasını istiyorsanız, karışım bu bölgeye daha fazla sürülmelidir. Karışım saçta en az yarım saat beklemelidir. İşlem sonrası saç bol su ile durulanmalıdır. Daha sonra şampuan yapılmalıdır. 1-2 gün sonra karışım tekrar uygulanabilir. Saç rengi açılırken aynı zamanda karışım saçınız bakım da yapmaktadır.

Saç Rengini Açmak İçin Papatya suyu:

1 avuç kadar kurutulmuş papatya 2 bardak su içinde kaynatılır. Suyun rengi sarardığında karışım ocaktan alınır. Soğutulan karışım bir sprey kutusuna koyulur ve saça bol miktarda sıkılır.1 saat güneş altında saçlar bekletilir. Papatya suyu ile saç rengi açmak çok eski zamanlardan günümüze uygulanan bir yöntemdir.

Diğer saç rengi açma yöntemleri:

Oksijenli su ile saç renginizi açabilirsiniz, fakat bu uygulama ile kontrolsüz renkler elde edilir. Bu nedenle çok önerilen bir yöntem değildir.

Toz tarçın ve saç kremini karıştırıp, yaklaşık 4 saat bekleyip saçınızın rengini açabilirsiniz. Tarçının saç kreminden 2 kat daha fazla olması gerekir.

Yarım bardak elma sirkesi ile duşta saçlarınızı durulayabilirsiniz, bu sayede saç renginiz açılır.

Leave a Reply

https://pills24.com.ua

steroid.in.ua/products/testosteron-tsipionat

http://www.biceps-ua.com