Doğal Sivilce Tedavisi: Sivilcelerden Doğal yöntemlerle kurtulun

Doğal Sivilce Tedavisi: Sivilcelerden Doğal yöntemlerle kurtulun 1

Sivilceler aslında bir deri problemidir. Özellikle ergenlik döneminde, hormonal değişimlerin başlaması ile kendini belli eder. Fakat ilerleyen yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir. Cilt altında hormonların artması ile yağlanmanın fazla olması, yağların gözenekleri tıkaması ve iltihaplanması ile sivilceler oluşur. Sivilceler, doğal yöntemlerle tedavi edilebilir.

Salatalık:

Salatalık, iltihapları kurutmaktadır. Özellikle limon suyu ile birleştiğinde sivilceleri geçirir. 1 salatalığın rendesi ve limon suyu ile birleştirip cilde sürerseniz, ciltte oluşan sivilceleri iyileştirecektir.

Çay ağacı yağı:

Çay ağacı yağı, bakteri ve mantarları yok etmektedir. Çay ağacı yağı, cildi temizler ve etkili bir yağdır. Sivilcelerin üzerine direkt olarak sürüldüğünde iltihaplı sivilceleri iyileştirir, kızarıklığı ve şişliği geçirir.

Sarımsak:

Sarımsak, virüs, bakteri ve mantar gibi cilde zarar veren ve sivilcelere neden olan etkileri tedavi eder. Sarımsak, sivilce üzerine ovarak kullanıldığında çok daha etkilidir. Bu sayede, sivilce ve aknelerin tedavisi olmaktadır.

Bal:

Bal, antibiyotik özelliği sayesinde soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklarda rahatlıkla kullanılır. Bal nemlendirici, yağ dengeleyici ve temizleyici olarak kullanılır. Bal ile yapılan tüm maskeler, cildi arındırır ve yağ dengesini sağlar.

Aloe vera:

Aloe vera, sivilcelerde şişliği ve kızarıklığı tedavi eder. Bu nedenle, aloe vera kremleri kullanabilirsiniz. Bugün piyasada satılan sivilce ve cilt kremlerinde hep aloe vera bulunmaktadır.

Domates:

Yağlı bir cilt yapınız varsa sivilcelere karşı önlem alınmalıdır. Püre haline gelen domates ile maske yapabilirsiniz. 1 saat kadar yüzünüzde bekleyen maske temizlenir. Bu sayede sivilce oluşumunun önüne geçilir.

Gül suyu:

Sivilcelerin önüne geçmek amacıyla gözenekleri küçültmek ve etkili temizlik için gül suyu kullanılmalıdır. Tonik olarak kullanılan gül suyu ile sabah ve akşam yüzünüzü temizleyin.

Kuru maya:

Yarım çay bardağı su ve 1 paket kuru maya ile yapılan maske sivilcelere iyi gelmektedir. Maya, suyun içerisinde krem haline getirilir. Cilde maske olarak sürülür. Yaklaşık 20 dakika kadar sonra cilt temizlenir. Haftada 1 defa uygulandığında sivilcelere iyi gelecektir.

Elma:

Yarım su bardağı elma sirkesi 1 litre kadar kaynamış suya dökülür. Karışım kısık ateşte tekrar kaynatılır. Ocak kapatılır ve 10 dakika kadar buharı yüze tutulur. Elma sirkesinin buharı cildi temizleyecektir.

Leave a Reply

дженерик левитра киев

что такое бинарные опционы

viagra generico online