Ceviz suyunun faydaları, Ceviz suyu neye iyi gelir?

Ceviz suyunun faydaları, Ceviz suyu neye iyi gelir? 1

Cevizin çok faydalı bir besin maddesi olduğunu biliyoruz, peki ceviz suyunun faydaları hakkında bilginiz var mı, eğer yoksa sizi bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneriyoruz, çünkü ceviz suyu neye iyi gelir ve daha fazlası için bir çok detay vereceğiz işte detaylar. Cevizin bilinen çok faydası vardır. Kolesterolün düzenlenmesi, kalp ve damar sağlığına, beyin gelişimine ve kemik sağlığına kadar faydalı olan bu yiyeceğin, her sene yeni bir faydası daha ortaya çıkıyor. İçerisinde bol omega-3 ve E vitamini olması, cevizin sağlığımıza olan etkisini daha da arttırmaktadır. Araştırmalar, günde 40 gr. kadar ceviz yiyenlerin kalp hastalıklarına karşı korunduğunu ortaya koyuyor.

Cevizin sağlığa faydaları:

Kolesterole faydası; Günde 4-5 adet kadar ceviz tüketmek kolesterolü düşürür. Damarları temizler ve kalp hastalıkları riski düşer.

Diyabet; Ceviz, kan şekerini normal seviyede tutar. Bu sayede hem diyabete karşı korur, hem de şeker hastalarında kan şekerinin yükselmesine engel olur.

Kansere faydaları; Düzenli olarak ceviz tüketen kişilerde kanser çok az görülüyor. Çünkü cevizin bağışıklık sistemini kuvvetlendirme özelliği bulunmaktadır.

Kemiklere faydası; Vücut, ceviz ile gelen kaloriyi depoya atmamaktadır. Bu nedenle kilo aldırmamaktadır. Ceviz, kemiklerin kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

Beyin; Ceviz, içerisinde bulunan E ve B6 vitaminleri, Linoik ve alfa linoik asit sayesinde beyinde olan sinir sistemini kuvvetlendirir. Aynı zamanda antidepresan olan ceviz, uyku sorununa da iyi gelmektedir.

Cilt; Omega-3 yağ asitleri ve bakır içeriği nedeniyle ciltteki hücreleri yeniler. Parlaklık ve güzellik verir.

Her gün 1 avuç kadar ceviz yemek, sağlıklı kalp, beyin ve kilo kontrolü için çok faydalıdır. Özellikle hamilelere ceviz önerilir. Ceviz, anne karnındaki bebeğin beyin gelişimi için çok önemlidir. Ayrıca, çocukların ilerleyen yaşlarında alerji gelişiminin önüne geçilir.

Ceviz suyunun faydaları:

* Ceviz suyu tok kalmanızı sağlar, yağ yakımını sağlayarak hızlı kilo vermenizi kolaylaştırır,

* Düzenli olarak içildiğinde yorgunluğu ve halsizliği alır,

* Prostat sorunlarının önüne geçer ve prostat kanserine karşı korur,

* Hamilelikte kilo alımını kontrol altına alır,

* Karaciğer hastalıklarına karşı korur, karaciğeri kuvvetlendirir,

* Tiroid ve kolesterol hastalarına tavsiye edilir,

* Bağırsak problemlerinde etkilidir.

* Gaz sorunu olanlarda gazı alır ve rahatlatır.

Ceviz suyu nasıl yapılır?

10 adet ceviz, 6 bardak ılık su içine atılır. Yaklaşık 8 saat kadar bekletilir. Bu karışım sabah ve akşam 1 bardak içilir. Sabahları aç karna, akşamları yatmadan önce içilmesi önerilir. Ceviz su içinde bekletilirken, kabuğun içinden çıkan tüm parçalar bu karışıma eklenmelidir. Bu sayede akciğer sorunu olanlarda rahatlama sağlamaktadır.

Leave a Reply

сиалис 10 мг

виагра отзывы

средства для потенции