Bronşite İyi Gelen Reçete: Muz ve Su

Bronşit reçetesi Muz ve su

Bronşite İyi Gelen Reçete, Muz ve Su Karışımı: Çocukların korkulu rüyası olan bronşite karşı muz ve su karışımının doğal bir şifa olduğu artık bilinen bir gerçektir. Muz ve su karışımı kesinlikle işe yarıyor ve bu karışımın hazırlanması da oldukça basit.

Muz ve su karışımı, bronşit ve kalıcı öksürük tedavisinde denenmiş, yetişkinlerin yanı sıra özellikle çocuklarda çok ciddi faydaları olduğu görülmüştür. Bu karışım hem çok lezzetli, hem de sağlıklı ve mideye faydalı olduğu bir içecektir. Şayet çocuğunuzda öksürük ve yanında da boğaz ağrısı varsa, bu müthiş doğal karışımı hazırlayın ve içirin. Söz konusu karışım hakikaten fayda sağlamakta ve en önemlisi de hazırlaması çok kolaydır.

Öksürüğün tedavisinde muz ve su karışımı:

Karışımın hazırlanmasında öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlayın.

  • Orta boy tam olgunlaşmış 2 adet muz ( benekli olanları tercih edin )
  • 400 ml ölçeğinde kaynar su
  • 2 yemek kaşığı dolusu bal ya da şeker ( Eğer karışımda bal kullanacak iseniz, karışımı hazırladıktan sonra biraz soğutmalı ve sonrasında eklemelisiniz. Şayet bal yüksek sıcaklıkla temas ederse maalesef besin değerini yitirir.)

Öksürüğe iyi gelen bu Karışımın hazırlanışı

  • Öncelikle muzları kabuklarından ayırın. Soyduğunuz bu muzları bir çatal veya kaşık kullanarak püre haline getirin. Bunu yaparken ahşap veya plastik çatal ya da kaşık kullanırsanız muzlarınız kararmaz.
  • Daha sonra püre haline getirdiğiniz muzun içine şeker ekleyerek tam manasıyla karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra üzerine kaynar su ilave edin ve karışımın olduğu kabın üstünü kapatın ve 30 dakika kadar bekleyin. Daha önce de söylediğimiz gibi, şayet şeker değil de bal kullanacaksanız, kaynar suyu ilave ettikten sonra karışımınız biraz soğuyunca balı karıştırın.
  • Eğer isterseniz son olarak da karışımı bir süzgeçten geçirebilirsiniz, bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Karışımınız artık tüketime hazır halde.

Karışımın tüketilmesi:

Tüketmeden önce hazırlamış olduğunuz karışımı ısıtın ve bunu dörde bölerek her seferinde 100 ml olmak üzere günde dört kez tüketin. Karışımı birkaç gün yapın ve her gün 4 defa olmak kaydıyla tüketmeye devam edin. Göreceksiniz, sizin ya da çocuğunuzun öksürüğü ilaç kullanmaya gerek kalmadan birkaç gün içinde azalacak ve iyileşecektir.

Leave a Reply

женский возбудитель в каплях цена

У нашей организации интересный web-сайт с информацией про Кломед https://buysteroids.in.ua
www.steroid-pharm.com