X

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur nasıl anlarız. Bebeklerin anne karnındayken cinsiyetinin belli olduğu dönem, 16-17. Haftalar arasıdır. Hamilelik döneminin belki de en merak edilen sorusu, bebeğin cinsiyetidir. Aslında gebeliğin ilk günlerinden hatta döllenme zamanında bile bebeğin cinsiyeti bellidir. İşte, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi;

Genetik olarak anne ve babadan alınan kromozomlar sayesinde cinsiyet belirli olur.  Fakat, bebeğin anne karnında cinsel organları gelişmeden cinsiyet anlaşılmaz. Bu işlem için ultrason ile görüntüleme yapılır. Çok ender olarak 3. Ayın sonunda fakat net olarak 16-17. Haftalarda bebek cinsiyeti ortaya çıkar. Doktorlar tarafından 20. Hafta cinsiyeti doğrular. Çok nadir olarak yanılsama ortaya çıkabilir. Doktorlar, ultrasonda bebeğin penisini gördüyse net olarak erkek bebek derler. Fakat, bazen kız bebeklerde yanılsama oluşabilir. Kız denilen bebekler bazen erkek çıkabilir.

Ultrasonografiyi bekleyemeyen anne adaylarında bebeğin cinsiyeti, anne karnından amniyo sıvısı alınması ile, koryon biyopsisi, kordosentez yöntemleri ile yapılır. Bu testlerde bebeğin cinsiyeti net olarak verilir. Bu testlerde genelde bebeğin kromozomal yapı test edilir. XX (kız) veya XY (erkek) kromozomal yapı inceleme altına alınır. Fakat, bu testler pahalıdır ve doktorlar önemli bir sorun olmadıkça bu testleri yapmak istemezler. Bu testler dışında evde yapılan cinsiyet testleri de vardır fakat, bu testler yasaklanmıştır.

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi aslında erkeğe bağlıdır. Erkekte olan spermlerin yarısı kız diğer yarısı ise erkektir. Spermler arasında en hızlı yumurta hücresine ulaşan döllenmeyi yapar ve bebeğin erkek ya da dişi olmasını sağlar. Bu nedenle %50 kız, %50 erkek bebek oluşur. Fakat, bilimsel olarak incelendiğinde erkek kromozomu, kız kromozomundan küçüktür. Buna göre, erkek kromozomunu taşıyan spermler yumurtaya daha hızlı ulaşmaktadır. Bu nedenle, erkek bebek daima kız bebeklerden daha fazladır.

Bebeğin cinsiyetini önceden belirlemekпрепарат для повышения потенции силденафил

средства для потенции купить в украине

baden-medservice.ru/sovershenstvovanie-nemeckogo-jazyka/