Ananas kabuklarındaki bromelain mucizesi

Ananas kabuklarındaki bromelain mucizesi 1

Ananas kabuğunun şifalı etkisi sizi çok şaşırtacak. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan ananasın faydaları, yalnızca meyvesinde değil kabuğunda da vardır. Bu konuda yapılan araştırmalarda uzmanlar, ananas kabuğunda pek çok derde şifa olabilecek bir maddenin bulunduğunu belirttiler. Bu maddenin adı bromelaindir. Yazımızda, ananas kabuğundaki bromelain mucizesini anlatacağız. İşte, detaylar;

Ananas kabuğu kullanılarak ödem, parazitler, iltihaplanma ve kabızlık gibi sorunlarla mücadele etmek için, çok lezzetli ve ananas kabuğunun her türlü özelliklerini barındıran içecekler hazırlanabilir. Bu sayede vücudunuzu koruyabilirsiniz.

Şifa kaynağı ananas kabuğu;

Ananasın kabuğuna yakın kısmında sert çekirdekli bölüm bol lif, C vitamini ve bromelain maddesi içermektedir. Bromelain adlı bu enzim, ölü dokuları ve besinleri sindirim sisteminde hızlı bir şekilde parçalamakta ve mideyi korumaktadır. Sindirim sistemini iyileştirici özellikleri olan bromelain enzimi sayesinde sindirimin iyi olması sağlanmaktadır.

Doğal ve güçlü bir iltihap önleyici;

Öksürüğün giderilmesini sağladığı gibi, ayakta yer alan nasırları yumuşatır ve bu sorundan kurtulmanızı sağlar. Bağırsakların fonksiyonlarını iyileştirmekte, kabızlığa ve hemoroide karşı oldukça etkili olmaktadır.

Zayıflamaya yardımcı;

Zayıflamak amacıyla diyet yapan kişilerde en büyük sorunlardan biri olan selülit ile mücadele etmeye yardım etmektedir. Çok iyi bir idrar söktürücü olup, vücuttan fazlalık sıvıların atılmasına katkı sağlamaktadır.

Ananas kabuğu ile çay yapabilirsiniz;

Ananas kabuğundan çay yapmak için; Öncelikle ananası iyice yıkayın ve dikenli olan kabuklarının bulunduğu yeşil alanı tıpkı patates soyar gibi soyun.

Çıkan ananas kabuklarını 1 litre suyun içine ekleyin ve çaydanlığın ağzı kapalı olacak şekilde kısık ateşin üzerinde 15 dakika süreyle kaynatın.

Dilerseniz, içerisine 1-2 dilim kadar zencefil kabuğunun sarı kısmını da rendeleyebilirsiniz. Ayrıca kaynama sırasında tarçın çubuğu da ilave edebilirsiniz.

Daha sonra 5 dakika kadar soğumaya bırakın.

Servis yaparken isterseniz, bal ile de tatlandırabilirsiniz. Çayı sıcak ya da soğuk olarak rahatlıkla içebilirsiniz.

Kaynak: Bu yazı, yemek.mynet.com/ananas-kabuklarindaki-bromelayin-mucizesi-1171272#6680814 kaynak alınarak özgün olarak oluşturulmuştur.

Leave a Reply

https://steroid.in.ua

вимакс цена

тамоксифен