Adet söktürücü ilaçlar

adet söktürücü

Adet söktürücü ilaçlar kadınlarda, adet düzenini taklit eden ilaçlardır. Bu ilaçlar kadın hastalıklarında en sık kullanılanlardır. Fakat, doktora danışılmadan asla alınmamalıdır. Çünkü, tüm adet düzeni bozulabilir. Adet söktürücü ilaçlar progesteron hormonu içerir. Bazen hem östrojen hem de progesteron içerenleri de kullanılır.

Adet söktürücü ilaçlar, kadının normal adet düzenini yaratır. Adet dönemine girince ilk yarıda östrojen hormonu, son yarıda progesteron hormonu etkilidir. Adet söktürücü ilaçlarda progesteron hormonu hastaya verilir ve ilaç kesildiğinde kanama oluşur. Adet söktürücü kullanılırken hamilelik şüphesi olmamalıdır.

Adet söktürücü ilaçlar gebelikten korunma ve bazen adet günü gecikince bir an önce başlatmak için kullanılır. Bazen doktorlar test ve tedavi amaçlı da verebilirler. Kullanıldığında rahim duvarına baskı yapar ve rahim içi atıkların dışarıya atılmasını sağlarlar.

Adet söktürücü ilaçların yan etkileri, zararları var mı?

Adet söktürücü ilaçlar tamamen hormon içeren ilaçlardır. Bu nedenle yan etkileri olması gayet doğaldır. Doktor gözetiminde kullanılmalıdırlar. Bu ilaçlar her ay adet olmak için kullanılmaz. Doktorlar belirli tahliller ve durumları anlamak için size bu ilaçları kullandırıyor olabilir. Adet gecikmelerinde bu ilaçları kullanmanın pek çok zararı olabilir.

Adet söktürücü bitkiler

Adet söktürücü ilaçlar hormon ilaçlarıdır. Adet söktüren bazı bitkiler vücutta bazı hormonları taklit edebilirler fakat bunların yarardan çok zararı vardır. Bu bitkiler pek çok organ üzerine etki yaratabilir. Adet söktürücü ilaçlarda ilacın dozu çok iyi ayarlanmıştır ve bu şekilde vücuda zarar vermemektedir. Bitkisel ilaçlarda doz ayarı nasıl yapıldığı bilinmediğinden vücutta pek çok noktada hasar yaratabilir. Bu ilaçların uzun kullanımında rahim iç duvarında kanser riskini arttırdığı yönünde düşünülmektedir.

One Response

  1. 17 Şubat 2018

Leave a Reply

вимакс капсулы купить

узнать больше biceps-ua.com

постельные принадлежности купить